VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj
Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu

VIDEO | Bundesliga, la primele meciuri din 2021. Gladbach, Leverkusen şi Frankfurt au intrat la joc

Bundesliga Publicat pe 2 ian 2021

Primele meciuri din 2021 din Bundesliga au avut loc sâmbătă, odată cu primele programări din etapa a 14-a. Cel mai interesant joc s-a disputat între Hoffenheim şi Freiburg, unde s-au marcat patru goluri. Oaspeţii s-au impus cu 3-1.

Aveau 3-0 chiar de la pauză, prin reuşitele semnate de Santamaria, minutul 7, Grifo (pen.), minutul 34, şi Kasim (aug.), minutul 42. Golul de onoare al celor de la Hoffenheim a fost semnat de Bebou, în minutul 58.