Ultima oră
David Popovici a reacţionat după al doilea aur la Roma. ”Iau multe lucruri învăţate aici” David Popovici a reacţionat după al doilea aur la Roma. ”Iau multe lucruri învăţate aici”
Amicalul Corvinului a fost anulat în ultima clipă! Motivul pentru care meciul nu s-a mai disputat Amicalul Corvinului a fost anulat în ultima clipă! Motivul pentru care meciul nu s-a mai disputat
Alibec, elogii la adresa lui Neluţu Sabău! Cu ce mare antrenor l-a comparat atacantul Alibec, elogii la adresa lui Neluţu Sabău! Cu ce mare antrenor l-a comparat atacantul
David Popovici e Împăratul Romei! AUR cu record al competiţiei în proba de 200 de metri liber David Popovici e Împăratul Romei! AUR cu record al competiţiei în proba de 200 de metri liber
Nicolae Stanciu a marcat, dar echipa sa a pierdut categoric în campionatul Chinei Nicolae Stanciu a marcat, dar echipa sa a pierdut categoric în campionatul Chinei
Lovitură pregătită de CFR Cluj! Varga vrea să aducă în Gruia un fundaş de la Mondial Lovitură pregătită de CFR Cluj! Varga vrea să aducă în Gruia un fundaş de la Mondial

VIDEO ǀ Burcă e sincer, după primul gol la echipa naţională. ”E o mândrie pentru mine să îmi reprezint ţara”

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 29 mar 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38206/21079735/1/romania-belarus-preliminariile-c-e-2024-28-03-2023-1.jpg

Reprezentativa României a învins pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1 (2-0), selecţionata Belarusului, în al doilea meci din preliminariile Euro-2024.

Au marcat Stanciu '17 şi Burcă '19, pentru România, respectiv Marozau (86) pentru Belarus.

Pentru Burcă a fost primul gol la echipa naţională. Fundaşul celor de la CFR Cluj a declarat că e un sentiment extraordinar, dar a dezamăgit de starea de relaxare din repriza secundă.

”N-am cuvinte să descriu, e un vis devenit realitate, să marchez sub tricolor. Îmi iubesc ţara, sunt naţionalist. Îmi place deviza celor din galerie, «Uniţi sub tricolor», mai ales după ultimele evenimente, ce s-a întâmplat acolo cu Ungaria. Voiam să iau un fular şi să mă bucur.

Nu mai ştiu de câte ori am pupat stema. E o mândrie pentru mine să îmi reprezint ţara şi să o ajut să ia cele trei puncte.

O primă repriză bună, am început bine şi partea secundă, am avut o bară. Apoi a intervenit o stare de relaxare. Trebuie să rezolvăm asta dacă vrem să mergem la EURO. După minutul 75 am intrat în jocul lor.

La gol am urmărit mingea, ştiam unde se duce. Important e că am luat cele trei puncte. Mă bucur că am marcat, dar aş fi preferat să nu primim”,
a declarat Burcă, la finele partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri