LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

VIDEO | CALIFICARE DRAMATICĂ PENTRU TOTTENHAM. MOMENTELE ÎN CARE VAR A DECIS RETURUL CU CITY

Video Publicat pe 18 apr 2019

Tottenham a ajuns în careul de aşi ai Ligii Campionilor, după cel mai spectaculos joc din sferturi. Învinsă cu 1-0 în tur, Manchester City a început perfect. Raheem Sterling a primit o pasă de la De Bruyne şi l-a învins pe Lloris. Heung-Min Son a egalat pentru londonezi. Acelaşi jucător a adus-o pe Tottenham la conducere, după o execuţie fabuloasă.

Cetăţenii nu s-au lăsat, iar Bernardo Silva a făcut 2-2. Recitalul de pe teren a continuat în minutul 20, când Sterling a readus-o pe City în avantaj. În partea a doua, echipa lui Guardiola a făcut 4-2, prin Sergio Aguero. La acest scor, Manchester City era calificată în semifinalele Champions League.

Tottenham şi-a revenit, însă, din nou. Fernando Llorente a marcat pentru 3-4 cu o lovitură de cap. La această fază, gazdele au reclamat un henţ. Cu toate acestea, centralul a validat golul după consultarea probei video. Prelungirile au adus şi cel mai tensionat moment al jocului. Sterling a înscris pentru 5-3, iar City se vedea deja în semifinale. Situaţia s-a răsturnat, însă, după doar un minut. Golul a fost anulat pe motiv de offside. Tottenham se pregăteşte acum de duelul cu Ajax, pentru un loc în finala Ligii.