VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”

VIDEO | CFR Cluj a încheiat cu o remiză cantonamentul din Spania

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 16 ian 2023

CFR Cluj a terminat stagiul de pregătire de iarnă din Spania cu o remiză, scor 2-2, cu Heidenheim, din liga a doua germană.

Nemţii au deschis scorul în prima repriză, prin autogolul lui Ţîru. Trupa lui Dan Petrescu a revenit în actul secund şi a preluat conducerea, graţie golurilor înscrise de Yuri şi Janga. Scorul final a fost stabilit de Thomalla, în minutul 84, care a salvat o remiză pentru echipa sa.

Campioana României termină stagiul de pregătire cu o victorie. Rezultatele celor de la CFR în meciurile de verificare din 2023:

•     CFR Cluj - Kiel 1-1
  •     CFR Cluj - Darmstadt 0-1
  •     CFR Cluj - Seleccion AFE 3-0
  •     CFR Cluj - Heidenheim 2-2