Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final
VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga
Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri
VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine” VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine”

VIDEO | CFR Cluj - FCU Craiova 2-0. Ardelenii au fost decisivi când a trebuit

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

CFR Cluj a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCU Craiova, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

Clujenii au deschis scorul încă din minutul 2, cînd Bârligea i-a pasat bine lui Camora şi acesta a înscris. În minutul 26, acelaşi Bîrligea a centrat pentru Otele şi acesta a marcat pentru 2-0. Craiovenii au încercat să pună în pericol poarta gazdelor, iar Răzvan Sava a avut câteva intervenţii salvatoare. Nou intratul Juricic a marcat şi el în minutele 64 şi 83, pentru gazde, dar golurile au fost anulat pentru ofsaid. A rămas 2-0 şi acesta a fost şi scorul final. Cu 22 de puncte CFR Cluj a revenit pe locul al doilea în clasament. FCU Craiova este pe 10, cu 12 puncte.

VIDEO | CFR Cluj - FCU Craiova 2-0 (Camora 2, Otele 26), în direct, pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CFR Cluj: Sava - Mogoş, Kresic, Ajeti, Camora (cpt.) - Cvek, Tachtsidis, Muhar - Deac, Bîrligea, Otele
  • FCU Craiova: R. Popa - Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, R. Negru - S. Asamoah, V. Achim (cpt.) - Baeten, Bahassa, Van Durmen - Chiţu

Minutul 90+3: Final de meci! CFR se impune cu 2-0.

Minutul 64: Juricic înscrie, dar reuşita este anulată pentru offside.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 2-0 pentru CFR.

Minutul 41: Sava scoate spectaculos la execuţia lui Negru din interiorul careului.

Minutul 26: GOL CFR! Otele preia dintr-un poziţie grea şi reia din 5 metri.

Minutul 22: Baeten trage în forţă de la distanţă şi reia peste poartă.

Minutul 2: GOL CFR! Gazdele duc un contraatac rapid, Bîrligea scapă singur cu portarul şi scoate la Camora, care îndeplineşte o formalitate.

-----------------------------------

CFR Cluj pare că este în mare formă şi fără Dan Petrescu. Ardelenii se luptă la titlu şi în acest sezon, chiar dacă au pierdut ultimul meci cu Rapid. Fosta campioană din Superligă este pe locul 2 în clasament, cu 19 puncte, fiind la 6 puncte de FCSB, echipa de pe primul loc. Totuşi, ardelenii au cum un meci mai puţin jucat decât FCSB.

În tabăra opusă, la FC U Craiova situaţia este complicată. Echipa a schimbat antrenori şi a avut fluctuaţii de formă. Oltenii sunt pe locul 8, cu 12 puncte .