MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | CFR Cluj trece fără emoţii de Sepsi şi se apropie la un punct de FCSB

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 oct 2023

CFR Cluj a câştigat clar pe teren propriu, cu scorul de 3-0, conta celor de la Sepsi OSK, într-un meci restant din etapa a cincea a Superligii.

Golurile au fost marcate de Tachtsidis ’41 (penalty), Camora ’70 şi Bîrligea ’81.

VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 3-0 (Tachtsidis 40-penalty, Camora 70, Bîrligea 81), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• CFR: Sava - L. Mihai, Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar (cpt.), Tachtsidis, Cvek - Juricic, Jefte
  • Sepsi: Niczuly (cpt.) - Aganovic, Bălaşa, Kecskes, Fl. Ştefan - Oroian, Alimi, Francisco - I. Gheorghe, Debeljuh, Ştefănescu

Minutul 90+3: Final de meci! CFR se impune cu 3-0.

Minutul 81: GOL CFR! Bîrligea păcăleşte pasul la offside şi reia din careu.

Minutul 70: GOL CFR! Mingea este respinsă până la Camora, care reia superb din prima. Niczuly este fără replică.

Minutul 51: Ştefan reia în forţă şi zguduie bara.

Minutul 45+2: Pauză! CFR conduce cu 1-0.

Minutul 40: GOL CFR! Aganovic comite henţ în careu! Tachtsidis execută cu stângul foarte bine cadrat, în plasa laterală de la punctul cu var.

Minutul 22: Juricic pătrunde prin defensivă, dar Niczuly intervine promt.

Minutul 10: Kecskes este scăpat din marcaj, dar reia pe centrul porţii cu capul, după un corner.

-----------------------------------------------

CFR Cluj vine după victoria împotriva FCU Craiova, scor 2-0 şi se află pe locul secund în Superligă cu 22 de puncte acumulate în 10 etape.

De partea cealaltă, Sepsi trece printr-o formă proastă. Covăsnenii nu au luat niciun punct în ultimele trei etape şi se află abia pe locul 9 cu 12 puncte.

Sezonul trecut, cele două combatante s-au întâlnit de nu mai puţin de şase ori. Sepsi a câştigat partidele din Supercupă şi Cupa României, iar în campionat CFR s-a impus de trei ori. Partida retur din sezonul regular s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.