Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off
Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chiricheş, demon şi înger pentru Sassuolo în meciul nebun cu Bologna, câştigat cu 4-3! A greşit la golul gazdelor, dar a pasat decisiv opt minute mai tarziu

Serie A Publicat pe 18 oct 2020

Vlad Chiricheş s-a refăcut după accidentarea suferită şi a fost integralist în partida spectaculoasă câşitgată de Sassuolo pe terenul Bolognei, scor 4-3.

Titular în echipa lui Sassuolo pentru partida cu Bologna, Vlad Chiricheş a avut parte de un start de meci plin de evenimente.

În minutul 10, internaţionalul român a greşit la golul prin care Soriano a deschis scorul, după ce a încercat fără succes să-l blocheze pe Palacio.

Opt minute mai târziu, Chiricheş s-a revanşat însă cu o pasă decisivă pentru Berardi, care a egalat cu un şut de la marginea careului.

În minutul 39, Bologna a înscris din nou şi a făcut 2-1, pentru ca Orsolini să ducă scorul la 3-1, după o oră de joc (60).

Bologna  - Sassuolo a fost însă un advevărat spectacol şi echipa condusă de Roberto De Zerbi a revenit prin Djuricic (64) şi Caputo (70) şi s-a impus cu 4-3 după autogolul lui Tomiyasu, din minutul 77.

Partidele Spezia – Fiorentina, Torino – Cagliari, Udinese – Parma şi AS Roma – Benevento au loc tot duminică, iar întâlnirea Hellas Verona – Genoa este programată luni.