Sindicatul jucătorilor cere FIFA să schimbe calendarul pentru Cupa Mondială a Cluburilor din 2025 Sindicatul jucătorilor cere FIFA să schimbe calendarul pentru Cupa Mondială a Cluburilor din 2025
Xabi Alonso, după calificarea fabuloasă a lui Bayer Leverkusen în finala Europa League: „Mi-am privit jucătorii în ochi” Xabi Alonso, după calificarea fabuloasă a lui Bayer Leverkusen în finala Europa League: „Mi-am privit jucătorii în ochi”
FRL: Lupta pentru JO de la Paris continuă la Istanbul pentru Răzvan Arnăut şi Nicu Ojog FRL: Lupta pentru JO de la Paris continuă la Istanbul pentru Răzvan Arnăut şi Nicu Ojog
VIDEO | Sepsi - Rapid, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Duelul codaşelor din play-off VIDEO | Sepsi - Rapid, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Duelul codaşelor din play-off
Olympiakos produce o surpriză uriaşă în Conference League! Grecii vor juca pentru trofeu cu Fiorentina Olympiakos produce o surpriză uriaşă în Conference League! Grecii vor juca pentru trofeu cu Fiorentina
Ana Bogdan, aproape de o victorie de răsunet la Roma. Nu vom avea duel românesc în turul trei Ana Bogdan, aproape de o victorie de răsunet la Roma. Nu vom avea duel românesc în turul trei

VIDEO | Corvinul Hunedoara - CS Mioveni 0-2. Gazdele au plătit tribut ratărilor din prima repriză

Liga II Publicat pe 2 oct 2023

Corvinul Hunedoara a pierdut pe teren propriu, scor 0-2, în faţa formaţiei CS Mioveni, în etapa a 8-a din Liga 2.

În ultimul meci al rundei cu numărul 8 din Liga 2, Corvinul a avut o bară în minutul 43, prin Marius Lupu, dar cei care au marcat au fost oaspeţii. Mioveni a înscris prin Alexandru Dandea, în minutul 55, iar Cărăruş a făcut 2-0 în minutul 90+4 şi galben-verzii s-au impus cu 2-0.

Cu 14 puncte, hunedorenii ocupă locul 4 în campionat. CS Mioveni are 13 puncte şi se află pe locul 6.

Corvinul Hunedoara - CS Mioveni 0-2 (Dandea 55, Cărăruş 90+4), în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Corvinul: Lefter – Fl. Iacob, Ant. Manolache, Lică, Velisar – Lupu, Hrezdac, Bradu, Al. Neacşa (cpt.), Seb. Ion – M. Coman
  • CS Mioveni: Fl. Croitoru – Traşcu, R. Garutti, Dandea, Şerbănică (cpt.) – Cărăruş, D. Toma – Bolohan, Coşereanu, Guţea – Blănaru

Minutul 90+6: Final de meci! CS Mioveni se impune cu 1-0.

Minutul 90+4: GOL CS Mioveni! Cărăruş este lansat singur cu portarul şi nu greşeşte.

Minutul 55: GOL CS Mioveni! Dandea îşi pune în valoare detenta şi reia cu capul din 5 metri, după un corner.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 43: Oaspeţii pierd în jumătatea adversă şi se retrag greu. Mingea ajunge la Lupu care reia din prima în bară din afara careului.

Minutul 32: Bradu reia în forţă de la 20 de metri puţin pe lângă vinclu.

Minutul 26: Coman încearcă un şut la colţul scurt, dar Croitoru este la post şi respinge.

------------------------------------------------

Corvinul Hunedoara se află pe locul 4 în clasamentul Ligii 2 şi vine după victoria în Cupa României cu 2-0, în faţa Chindiei Târgovişte. Echipa din Hunedoara a pierdut în etapa trecută din liga secundă, scor 2-1, cu Viitorul Tg. Jiu.

De cealaltă parte, CS Mioveni vine după victoria cu Progresul Spartac (3-1) reuşită după o serie de trei partide fără victorie în toate competiţiile. Argeşenii se află pe poziţia 11 în Liga 2 şi au adunat 10 puncte în 7 meciuri.