Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO | Costel Gâlcă o duce pe Rapid pe primul loc. ”Puteam să marcăm mai mult”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 26 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a câştigat în deplasare, cu 2-0, contra celor de la Csikszereda, în etapa a treia din Superligă, devenind liderul clasamentului.

 

 

 

Costel Gâlcă s-a declarat mulţumit în mare parte, dar a punctat că se puteau face mai multe lucruri în actul secund, când ciucanii au preluat frâiele în multe momente.

”Bucuros pentru prima parte, pentru acţiunea de la golul doi, sunt bucuros că am luat aceste 3 puncte. Veneam după un meci cu CFR care a fost greu. Ei veneau după o înfrângere dureroasă şi ştiam că va fi mult mai dificil pentru noi.

Am avut mult mai mult constanţă faţă de meciul de la Mioveni, în prima parte mai ales. Am dominat jocul, dar şi ei s-au retras deliberat. Puteam să mai marcăm. În a doua parte a jocului am coborât destul de mult.

Prima repriză a fost destul de bună, cu trasee de joc pe care le-am exersat la antrenamente şi a fost totul perfect. Meciul durează 90 de minute sau până când fluieră arbitrul. Trebuie să avem mai multă maturitate în meci şi când adversarul controlează meciul”
, a declarat Gâlcă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele