Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani
Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot” Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot”
VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri” VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri”
VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători

VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe 15 apr 2024

Rapid a pierdut duelul cu Sepsi, scor 1-0, luni seară.

La flash-interviul de după finalul meciului, Bergodi a declarat că Rapid trebuia să câştige.

De asemenea, antrenorul a punctat că nu îşi va da demisia.

”Un meci incredibil. Am avut ocazii. O primă repriză bună, mai ales primele 30 de minute, am avut ocazii mari, singuri cu portarul, dar nu am reuşit să dăm gol.

Ei ne-au taxat la finalul meciului. Am avut ocazii şi în a doua repriză, Burmaz, dar mingea nu a vrut să intre în poartă.

Dezamăgire mare, pentru că trebuia să câştigăm. Ne făceam meciul uşor dacă dădeam gol la una dintre ocaziile din prima repriză.

E normal să fie supăraţi suporterii. Ei se uită doar la rezultat, e normal. După un asemenea meci, ce putem spune? Nici egalul nu era corect, dar dacă nu dai gol din faţa porţii…

Băieţii au pierdut puţin din încredere. E normal când ratezi ocazii. Moralul echipei a scăzut mult.

Sunt antrenorul Rapidului până când clubul decide. Cei din club evaluează. Un antrenor antrenează şi gata, ce chestie? Sigur, sigur e cel mai greu moment de când sunt în România”, a spus Cristiano Bergodi.