Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor
Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe
Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia
Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi” Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi”
Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce

VIDEO | Csikszereda - CS Mioveni 1-1. Ambele formaţii au de tras pentru promovarea directă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 10 apr 2024

VIDEO | Csikszereda - CS Mioveni 1-1 (Blănaru 45+2-autogol / Stan 79), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Csikszereda: Gyenge – J. Nagy, Kelemen (cpt.), Apro, Gal-Andrezly – Vereş, Bakoş – Babati, Jebari, Ronai – Jelena
  • CS Mioveni: Fl. Croitoru – Traşcu, Ignat, R. Garutti, Şerbănică (cpt.) – Andr. Panait, D. Toma, Cărăruş, A. Şerban, Blănaru, Al. Cr. Stan

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 79: GOL CS Mioveni! Costea scoate pe 5 metri, iar Stan îndeplineşte o formalitate.

Minutul 60: Guţea reia în forţă din unghi. Nagy respinge.

Minutul 45+3: Pauză! Ciucanii conduc cu 1-0.

Minutul 45+2: GOL Csikszereda! Blănaru respinge spectaculos în proprie poartă o minge din lovitură liberă.

Minutul 39: Blănaru trece de un adversar şi scoate în careu la Toma, care complet nemarcat reia peste poartă din 10 metri.

Minutul 38: Babati centrează pe jos la marginea careului mici. Mingea trece prin faţa mai multor fotbalişti ai ciucanilor.

Minutul 36: Bakoş pătrunde în careu, îşi face culoar de şut de lângă mai mulţi adversari, dar reia puţin peste poartă.

-------------------------------------------

Înaintea acestei întâlniri, Csikszereda se află pe locul 6 în clasament, cu 35 de puncte. În ultima etapă, ciucanii au suferit un eşec pe terenul celor de la Unirea Slobozia, scor 2-0.

De cealaltă parte, Mioveni se află pe 5, cu 34 de puncte, la o singură „lungime” de adversara sa de astăzi care este şi contracandidată la promovare. Argeşenii au remizat în ultima etapă pe teren propriu, împotriva echipei Gloria Buzău.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.