VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CU PORTARUL ELIMINAT, SPORTING A BĂTUT-O LA DOUĂ GOLURI DIFERENŢĂ PE AVES

Video Publicat pe 15 apr 2019

Sporting a câştigat la două goluri diferenţă deplasarea de la Aves. Cu toate acestea, începutul nu a fost uşor pentru echipa din Lisabona. Portarul Renan Ribeiro a primit roşu după doar trei minute, datorită unui fault. Luiz Phellype a liniştit, însă, apele atunci când a marcat pentru 1-0. În minutul 30, gazdele au primit penalty. Claudio Falcao a transformat lovitura de pedeapsă şi scorul a devenit 1-1. Până la pauză, Sporting a revenit la conducere, în urma reuşitei lui Jeremy Mathieu. În partea a doua, Bruno Fernandes a închis tabela cu o lovitură de cap. După acest rezultat, Sporting este pe 3 în Portugalia, cu 64 de puncte. Bilanţul de până acum este de 20 de victorii, 4 egaluri şi 5 înfrângeri. De partea cealaltă, Aves ocupă locul 14, cu doar 30 de puncte. În 29 de meciuri a înregistrat 8 succese, 6 remize şi 15 eşecuri.