Jaqueline Cristian i-a luat set la 0 lui Coco Gauf, dar a fost eliminată de la Roma Jaqueline Cristian i-a luat set la 0 lui Coco Gauf, dar a fost eliminată de la Roma
Gigi Becali a explicat de ce nu aduce un antrenor cu nume la FCSB Gigi Becali a explicat de ce nu aduce un antrenor cu nume la FCSB
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB imediat după partida cu CFR Cluj: „A zis că dacă-i dau 20.000, vine la noi. Îi dau!” Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB imediat după partida cu CFR Cluj: „A zis că dacă-i dau 20.000, vine la noi. Îi dau!”
VIDEO | A căzut recordul de asistenţă pe Arena Naţională! 54.673 de oameni au asistat la sărbătoarea titlului. Ilie Năstase a înmânat celor de la FCSB trofeul Superligii VIDEO | A căzut recordul de asistenţă pe Arena Naţională! 54.673 de oameni au asistat la sărbătoarea titlului. Ilie Năstase a înmânat celor de la FCSB trofeul Superligii
VIDEO | Granada - Real Madrid 0-4. Rezervele ”galacticilor” au făcut recital VIDEO | Granada - Real Madrid 0-4. Rezervele ”galacticilor” au făcut recital
”Este greu să vedem cum petrec alţii”. Mario Camora, afectat de ratarea titlului ”Este greu să vedem cum petrec alţii”. Mario Camora, afectat de ratarea titlului

VIDEO | Cupa României se vede la Prima Sport! FCSB mai ratează un trofeu! FCU Craiova şi Oţelul, ultimele calificate în optimile de finală

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 7 dec 2023

FCU Craiova - FCSB 2-0 (Bauza 40, Van Durmen 45), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCSB: Vlad - Creţu, Dawa, Haruţ, Ganea - Lixandru - Ov. Popescu, Djokovic - Radaslavescu, Băluţă, Rotariu
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula - Van Durmen, Achim - Baeten, Bauza, Blidar - Chiţu

Minutul 45: GOL FCU Craiova! Van Durmen face 2-0! Mingea a revenit cu ceva noroc la belgian, după ce s-a lovit de Djokovic.

Minutul 40: GOL FCU Craiova! Chiţu scoate elegant cu călcâiul la Bauza, care reia nemarcat din careu.

Dinamo - Oţelul 3-3 (Bena 21, Amzăr 65, Gregorio 84 / Teles 25, Bena 52-autogol, Cisse 57), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic – Costin, Alves, Bena, Patriche, Amzăr – Iglesias, Iliec – Gheazli, Goncalo, Politic
  • Oţelul: Dur Bozoancă – Zhelev, Yabre, Cisse, Gomes – Lope Varela, Cisotti, TEles Pereira – Ferreira Maciel, Fatai, Tănasă

Minutul 84: GOL Dinamo! Gregorio reia cu capul din 5 metri o centrare de la Amzăr.

Minutul 65: GOL Dinamo! Amzăr primeşte o pasă lungă şi sprintează, apoi îl învinge pe Dur Bozoancă.

Minutul 57: GOL Oţelul! Cisse reia din 3 metri o minge centrată din corner.

Minutul 52: GOL Oţelul! Bena încearcă să respingă, dar nemarcat, respinge incredibil în proprie poartă.

Minutul 25: GOL Oţelul! Apărarea dinamovistă este răvăşită. Teles are timp să îşi facă şutul şi să egaleze.

Minutul 21: GOL Dinamo! Bena reia o minge venită din corner.

Petrolul - Sepsi 2-2 (Musi 24, Huja 63 / Ciobotariu 45, Gheorghe 48), în direct, la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Petrolul: Zima – Dumitriu, Meijers, Huja, Ţicu – Jair, Seto, Jefferson, Grozav – Musi, Omrani
  • Sepsi: Moldovan – F. Ştefan, Kecskes, Ciobotariu, Oroian – Damaşcan, N. Păun, I. Gheorghe, Dobozi – Kallaku, Rondon

Minutul 63: GOL Petrolul! Huja intuieşte perfect un balon trimis din lovitură liberă şi egalează cu o lovitură de cap din alergare.

Minutul 48: GOL Sepsi! Gheorghe reia de la distanţă o minge respinsă. Execuţia a atins uşor bara.

Minutul 45: GOL Sepsi! Covăsnenii egalează la un corner. Omrani nu respinge convingător, iar Ciobotariu reia spectaculos din câţiva metri.

Minutul 24: GOL Petrolul! Omrani trimite fără preluare la Musi, care îl păcăleşte pe portar cu o execuţie cu şiretul.

Progresul Pecica - Corvinul 0-6 (Coman 9, Lupu 30, 36, 48, Bradu 54-penalty, 90+3), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• Pecica: R. Zamfir – T. Bodri, Nasiru, Wild, Aldan – Arsene (cpt.), Salka – R. Moraru, L. Bodri, Răchită – S. Borcea
  • Corvinul: Blaga – Nic. Pîrvulescu, Lică, Ant. Manolache, Velisar – Hrezdac, Bradu – Lupu, Al. Neacşa (cpt.), Seb. Ion – M. Coman

Minutul 90+3: GOL Corvinul! Coman trimite în forţă din flancul drept, mingea se scurge în careu, iar Bradu reia în poartă.

Minutul 54: GOL Corvinul! Coman este faultat în careu, iar centralul dictează penalty. Bradu trimite foarte bine plasat, deşi portarul a ghicit colţul.

Minutul 48: GOL Corvinul! Repriza a doua începe tot cu oaspeţii în atac. Lupu reia un balon centra de lângă un adversar.

Minutul 36: GOL Corvinul! Lupu se înalţă şi reia din 5 metri o minge centrată din flanc.

Minutul 30: GOL Corvinul! Lupu reia din careu, după o pătrundere.

Minutul 9: GOL Corvinul! Coman primeşte o pasă perfectă din prima de la Bradu, apoi driblează portarul.

Rapid - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Rapid: Moldovan - Braun, Săpunaru, Iacob, Borza - Kait, Oaidă, Funsho - Borja Valle, Soni, Papeau
  • CFR Cluj: Sava - Mogoş, Kresic, M.Ilie, Camora - Tachisidis, Muhar, Avounou - Deac, Bîrligea, Krasniqi

Minutul 1: A început partida.

FC Botoşani - Universitatea Cluj 0-4 (Stoica 5, 60, Manu 35-penalty, Fossati 77), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• FC Botoşani: Ureche - Petro, Sadiku, Şeroni, Casap - Creţ, Dragu, Olinga - Tweh, Cioiu, Dragomir
  • ”U” Cluj: Gorcea - Peteleu, Masoero, Piţian, Vătăjelu - Simion, Fossati - V.Gheorghe, Silaghi, I.Stoica - Manu

Minutul 77: GOL ”U” Cluj! Vali Gheorghe pătrunde şi scoate la Fossati, care reia din marginea careului.

Minutul 60: GOL ”U” Cluj! Puştiul Ianis Stoica îşi trece în cont ”dubla” profitând de o mare gafă a veteranului Alin Şeroni.

Minutul 35: GOL ”U” Cluj! Manu Elvis transformă cu un şut în forţă, pe centrul porţii, un penalty contestat de adversari.

Minutul 5: GOL ”U” Cluj! Ianis Stoica deschide scorul îndeplinind doar o simplă formalitate datorită pasei primite de la Gabriel Simion.

CSM Alexandria - CSA Steaua 2-3 (Simon 88, 90+2 / Maftei 47, Chunchukov 59, 86-penalty), în direct la Prima Sport 3. Echipele de start:

• CSM Alexandria: Balauru – Sîrbu, Cană, Baican, Nedelea – Mogoş, Stancu, Jerdea – Impungeroua, Dodoi, Gâdea
  • Steaua: Pop – Beţa, Vîrtej, Ilie – Maftei, Enceanu, Sierra, Matei, Drăghici – Buziuc, Boiciuc

Minutul 90+2: GOL Alexandria! Simon este complet nemarcat şi reia din câţiva metri.

Minutul 88: GOL Alexandria! Pop respinge în faţă, iar Simon reia din câţiva metri.

Minutul 86: GOL CSA Steaua! Bulgarul Chunchukov face ”dubla” din penalty.

Minutul 59: GOL Steaua! Chunchukov a reluat superb în poartă, iar mingea s-a dus la vinclu!

Minutul 47: GOL CSA Steaua! Matei a reluat în faţa porţii respinsă de portar.

Universitatea Craiova - Farul 4-0 (Koljic 45+1, Baiaram 51, Kurtic 53, Trică 86), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Universitatea Craiova: Lazar – Căpăţînă, Screciu, Creţu, Bancu – Mateiu, Kurtic – Işfan, Roguljic, Baiaram – Koljic
  • Farul: Buzbuchi – Cercel, Queiros, Dănuleasa, Grosu – Banu, Popescu, Borgnino – Gustavo, Cojocaru, Sali

Minutul 86: GOL Universitatea Craiova! Trica reia complet nemarcat.

Minutul 53: GOL Universitatea Craiova! Kurtic prinde un şut de senzaţie de la peste 25 de metri.

Minutul 51: GOL Universitatea Craiova! Căpăţînă trimite o centrare de calitate, iar Baiaram reia din 5 metri cu capul.

Minutul 45: GOL Universitatea Craiova! Baiaram trage la poartă, dar Koljic este pe direcţie şi deviază fin.

UTA - Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• UTA: Kucher – Rodrigues, Benga, Stolnik, Abeid – Fabry, Marku, Carp, Dumitraşcu – Stanciu, Cooper
  • FC Voluntari: Fernandez – Voican, Aliji, Paj, Andreş – Ricardinho, Raţă, Crepulja, Florea – Nemec, Carnat

Tunari - Gloria Buzău 1-1 (Florică 6 / Nadolu 56), în direct la Prima Sport 4. Echipele de start:

• Tunari: Isvoranu – Bârfă, Leca, Stoian – Ene – Plumbuitu, Bustea, Constantin, Florică – Ivanovski, Gheorghe
  • Gloria Buzău: Haymamba – Pîrvulescu, Dobrosavlevici, Nadolu, Diego – Izata, Georgiev – Tănasă, Pervan, Golan - Radic

Mintul 56: GOL Buzău! Nadolu reia cu capul după un corner.

Minutul 6: GOL Tunari! O minge înaltă pune mari probleme în defensivă, iar pe respingere apare Florică, care reia din careu.