VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Cupa României se vede la Prima Sport! FCSB mai ratează un trofeu! FCU Craiova şi Oţelul, ultimele calificate în optimile de finală

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 7 dec 2023

FCU Craiova - FCSB 2-0 (Bauza 40, Van Durmen 45), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCSB: Vlad - Creţu, Dawa, Haruţ, Ganea - Lixandru - Ov. Popescu, Djokovic - Radaslavescu, Băluţă, Rotariu
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula - Van Durmen, Achim - Baeten, Bauza, Blidar - Chiţu

Minutul 45: GOL FCU Craiova! Van Durmen face 2-0! Mingea a revenit cu ceva noroc la belgian, după ce s-a lovit de Djokovic.

Minutul 40: GOL FCU Craiova! Chiţu scoate elegant cu călcâiul la Bauza, care reia nemarcat din careu.

Dinamo - Oţelul 3-3 (Bena 21, Amzăr 65, Gregorio 84 / Teles 25, Bena 52-autogol, Cisse 57), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic – Costin, Alves, Bena, Patriche, Amzăr – Iglesias, Iliec – Gheazli, Goncalo, Politic
  • Oţelul: Dur Bozoancă – Zhelev, Yabre, Cisse, Gomes – Lope Varela, Cisotti, TEles Pereira – Ferreira Maciel, Fatai, Tănasă

Minutul 84: GOL Dinamo! Gregorio reia cu capul din 5 metri o centrare de la Amzăr.

Minutul 65: GOL Dinamo! Amzăr primeşte o pasă lungă şi sprintează, apoi îl învinge pe Dur Bozoancă.

Minutul 57: GOL Oţelul! Cisse reia din 3 metri o minge centrată din corner.

Minutul 52: GOL Oţelul! Bena încearcă să respingă, dar nemarcat, respinge incredibil în proprie poartă.

Minutul 25: GOL Oţelul! Apărarea dinamovistă este răvăşită. Teles are timp să îşi facă şutul şi să egaleze.

Minutul 21: GOL Dinamo! Bena reia o minge venită din corner.

Petrolul - Sepsi 2-2 (Musi 24, Huja 63 / Ciobotariu 45, Gheorghe 48), în direct, la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Petrolul: Zima – Dumitriu, Meijers, Huja, Ţicu – Jair, Seto, Jefferson, Grozav – Musi, Omrani
  • Sepsi: Moldovan – F. Ştefan, Kecskes, Ciobotariu, Oroian – Damaşcan, N. Păun, I. Gheorghe, Dobozi – Kallaku, Rondon

Minutul 63: GOL Petrolul! Huja intuieşte perfect un balon trimis din lovitură liberă şi egalează cu o lovitură de cap din alergare.

Minutul 48: GOL Sepsi! Gheorghe reia de la distanţă o minge respinsă. Execuţia a atins uşor bara.

Minutul 45: GOL Sepsi! Covăsnenii egalează la un corner. Omrani nu respinge convingător, iar Ciobotariu reia spectaculos din câţiva metri.

Minutul 24: GOL Petrolul! Omrani trimite fără preluare la Musi, care îl păcăleşte pe portar cu o execuţie cu şiretul.

Progresul Pecica - Corvinul 0-6 (Coman 9, Lupu 30, 36, 48, Bradu 54-penalty, 90+3), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• Pecica: R. Zamfir – T. Bodri, Nasiru, Wild, Aldan – Arsene (cpt.), Salka – R. Moraru, L. Bodri, Răchită – S. Borcea
  • Corvinul: Blaga – Nic. Pîrvulescu, Lică, Ant. Manolache, Velisar – Hrezdac, Bradu – Lupu, Al. Neacşa (cpt.), Seb. Ion – M. Coman

Minutul 90+3: GOL Corvinul! Coman trimite în forţă din flancul drept, mingea se scurge în careu, iar Bradu reia în poartă.

Minutul 54: GOL Corvinul! Coman este faultat în careu, iar centralul dictează penalty. Bradu trimite foarte bine plasat, deşi portarul a ghicit colţul.

Minutul 48: GOL Corvinul! Repriza a doua începe tot cu oaspeţii în atac. Lupu reia un balon centra de lângă un adversar.

Minutul 36: GOL Corvinul! Lupu se înalţă şi reia din 5 metri o minge centrată din flanc.

Minutul 30: GOL Corvinul! Lupu reia din careu, după o pătrundere.

Minutul 9: GOL Corvinul! Coman primeşte o pasă perfectă din prima de la Bradu, apoi driblează portarul.

Rapid - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Rapid: Moldovan - Braun, Săpunaru, Iacob, Borza - Kait, Oaidă, Funsho - Borja Valle, Soni, Papeau
  • CFR Cluj: Sava - Mogoş, Kresic, M.Ilie, Camora - Tachisidis, Muhar, Avounou - Deac, Bîrligea, Krasniqi

Minutul 1: A început partida.

FC Botoşani - Universitatea Cluj 0-4 (Stoica 5, 60, Manu 35-penalty, Fossati 77), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• FC Botoşani: Ureche - Petro, Sadiku, Şeroni, Casap - Creţ, Dragu, Olinga - Tweh, Cioiu, Dragomir
  • ”U” Cluj: Gorcea - Peteleu, Masoero, Piţian, Vătăjelu - Simion, Fossati - V.Gheorghe, Silaghi, I.Stoica - Manu

Minutul 77: GOL ”U” Cluj! Vali Gheorghe pătrunde şi scoate la Fossati, care reia din marginea careului.

Minutul 60: GOL ”U” Cluj! Puştiul Ianis Stoica îşi trece în cont ”dubla” profitând de o mare gafă a veteranului Alin Şeroni.

Minutul 35: GOL ”U” Cluj! Manu Elvis transformă cu un şut în forţă, pe centrul porţii, un penalty contestat de adversari.

Minutul 5: GOL ”U” Cluj! Ianis Stoica deschide scorul îndeplinind doar o simplă formalitate datorită pasei primite de la Gabriel Simion.

CSM Alexandria - CSA Steaua 2-3 (Simon 88, 90+2 / Maftei 47, Chunchukov 59, 86-penalty), în direct la Prima Sport 3. Echipele de start:

• CSM Alexandria: Balauru – Sîrbu, Cană, Baican, Nedelea – Mogoş, Stancu, Jerdea – Impungeroua, Dodoi, Gâdea
  • Steaua: Pop – Beţa, Vîrtej, Ilie – Maftei, Enceanu, Sierra, Matei, Drăghici – Buziuc, Boiciuc

Minutul 90+2: GOL Alexandria! Simon este complet nemarcat şi reia din câţiva metri.

Minutul 88: GOL Alexandria! Pop respinge în faţă, iar Simon reia din câţiva metri.

Minutul 86: GOL CSA Steaua! Bulgarul Chunchukov face ”dubla” din penalty.

Minutul 59: GOL Steaua! Chunchukov a reluat superb în poartă, iar mingea s-a dus la vinclu!

Minutul 47: GOL CSA Steaua! Matei a reluat în faţa porţii respinsă de portar.

Universitatea Craiova - Farul 4-0 (Koljic 45+1, Baiaram 51, Kurtic 53, Trică 86), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Universitatea Craiova: Lazar – Căpăţînă, Screciu, Creţu, Bancu – Mateiu, Kurtic – Işfan, Roguljic, Baiaram – Koljic
  • Farul: Buzbuchi – Cercel, Queiros, Dănuleasa, Grosu – Banu, Popescu, Borgnino – Gustavo, Cojocaru, Sali

Minutul 86: GOL Universitatea Craiova! Trica reia complet nemarcat.

Minutul 53: GOL Universitatea Craiova! Kurtic prinde un şut de senzaţie de la peste 25 de metri.

Minutul 51: GOL Universitatea Craiova! Căpăţînă trimite o centrare de calitate, iar Baiaram reia din 5 metri cu capul.

Minutul 45: GOL Universitatea Craiova! Baiaram trage la poartă, dar Koljic este pe direcţie şi deviază fin.

UTA - Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• UTA: Kucher – Rodrigues, Benga, Stolnik, Abeid – Fabry, Marku, Carp, Dumitraşcu – Stanciu, Cooper
  • FC Voluntari: Fernandez – Voican, Aliji, Paj, Andreş – Ricardinho, Raţă, Crepulja, Florea – Nemec, Carnat

Tunari - Gloria Buzău 1-1 (Florică 6 / Nadolu 56), în direct la Prima Sport 4. Echipele de start:

• Tunari: Isvoranu – Bârfă, Leca, Stoian – Ene – Plumbuitu, Bustea, Constantin, Florică – Ivanovski, Gheorghe
  • Gloria Buzău: Haymamba – Pîrvulescu, Dobrosavlevici, Nadolu, Diego – Izata, Georgiev – Tănasă, Pervan, Golan - Radic

Mintul 56: GOL Buzău! Nadolu reia cu capul după un corner.

Minutul 6: GOL Tunari! O minge înaltă pune mari probleme în defensivă, iar pe respingere apare Florică, care reia din careu.