După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat
VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă
Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ” Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ”
Harry Kane nu a mai ezitat şi a spus lucrurilor pe nume: ”Un sezon dezamăgitor!”

Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ” Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ”
Breking News! Bomba sezonului a fost spusă. Transferul lui Kylian Mbappe, anunţat în această seară

VIDEO | S-a tras cortina peste etapa a doua a Cupei României! Otelul - FCSB 0-0. Meci lipsit de spectacol, dar compensat de o atmosferă superbă în tribune

Cupa României Publicat pe 10 nov 2022

Cupa României a continuat cu runda a doua a noului format cu 12 partide, după ce a oferit spectacol şi în prima rundă.

Noul format include patru grupe cu câte 6 echipe, din care se vor califica doar primele două clasate după trei meciuri disputate.

Oţelul Galati - FCSB 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Oţelul: Dur-Bozoancă – Farcaş, Sîrghi, Yabre, Panait – Cisotti, Neagu, Jardan – Berisha, Cîrjan, Nica
  • FCSB: Vlad – Pantea, Haruţ, Bouhenna, Boboc – Dulca – Nikolov, Radaslavescu – Miculescu, Rusu, Coman

Minutul 90+7: Fluier final! Partida s-a terminat 0-0.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 38: Miculescu profită de o ieşire lentă a portarului advers. Atacantul celor de la FCSB trimite din lob peste poartă.

------------------------------------

Dumbrăviţa - CFR Cluj 0-5 (Hoban 50, Malele 79, Bîrligea 86, 90, 90+1), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Dumbrăviţa: Mikloş – Amariei, Bain, Moţiu, Bura-Koţ – Tismonar, Olaru, Ungurean, Ghinescu – Simon, Popa
  • CFR: Bălgrădean – Bălan, Billong, Kolinger, Brucic – Deac, Hoban, Bordeianu – Hammershoy, Malele, Gomes

Minutul 90+3: Fluier final! CFR Cluj se impune cu 5-0!

Minutul 90: GOL CFR! La o fază simplă de atac, Bîrligea marchează pentru 4-0. La doar câteva secunde, acesta marchează din nou şi bifează ”hattrick-ul”.

Minutul 86: GOL CFR! Bîrligea profită de o minge uşor deviată şi face 3-0 din poziţie de singur cu portarul

Minutul 79: GOL CFR! Deac îl găseşte excelent pe Malele. Iar atacantul nu ratează din câţiva metri.

Minutul 50: GOL CFR! Campioana deschide scorul prin Hoban, care trimite un şut imparabil din afara careului.

Minutul 35: Mistrati urmăreşte o minge şi îl loveşte dur pe Miklos, care a rămas inter pe gazon. Toată suflarea prezentă în Gruia a înmărmurit, iar pe teren şi-a făcut de urgenţă apariţia un echipaj SMURD. Tânărul portar a fost imobilizat şi transportat la spital cu gâtul imobilizat. Nu se cunosc prea multe detalii detalii, dar la ieşirea de pe teren a părut că situaţia s-a ameliorat.

• Antrenor: Liviu Ciobotariu

Minutul 90+8: Final de meci! FCU Craiova se impune cu 1-0.

Min. 6: GOL FC ”U” Craiova! Chiţu punctează cu poarta goală din pasa lui Ganea.

Min. 1: A început meciul!

CSM Alexandria - U Cluj 0-4 (Haită 31; Bălan 71, 86; Piţian 77)

• CSM Alexandria: Dohotariu – Ed. Sîrbu, Vl. Georgescu, Ciocoteală, Nicola – M. Vlad, Mih. Stancu – Iakabfi, Dobrică, C. Neagu (cpt.) – Cioablă
    Rezerve: Cristică – Val. Popescu, Jerdea, Sultana, Laur. Ana, I. Teodorescu, Lupoaica, Defta, I. Voicu
    Antrenor: Sorin Albeanu
    U. Cluj: Gorcea (cpt.) – Briceag, Nowak (Piţian 4′), Fl. Ilie, Fl. Mitrea – Haită, Gab. Simion, Purece, Hofman – Remacle – Ad. Bălan
    Rezerve: Aur. Păun – Fărăgău, Horşia, Bic, L. Fulop, Rotund
    Antrenor: Eugen Neagoe

Min. 86: GOOOL U. Cluj! Bălan face dubla şi duce scorul la 4-0. CSM Alexandria cade total în ultimele minute.

Min. 77: GOOOL U. Cluj! Piţian face 3-0 cu o lovitură de cap din careu.

Min. 71: GOOOL U. Cluj! Ardelenii rezolvă partida. Adrian Bălan transformă o fază frumoasă de atac.

Min. 31: GOOOL U. Cluj! Haită punctează cu un şut la vinclu din careu, lateral dreapta.

Rapid - Farul 0-2 (Casap- penalty 45+4, Mazilu 90+7), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Rapid: Drăghia – Onea, Săpunaru, Iacob, Ştefan – Kait, Crepulja, Ciobanu – Pănoiu, Dugandzic, Vojtu
  • Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Corinus, Popescu, Borza – Doukoure, Artean, Casap – Andronache, Moldoveanu, Sali

Minutul 90+8: Fluier final! Farul se impune cu 2-0.

Minutul 90+7: GOL Farul! Tânărul Mazilu înscrie cu o execuţie plasată din interiorul careului.

Minutul 47: Borza intervine în careu asupra lui Albu. Centralul Feşnic a dictat penalty, dar după consultarea VAR a întors decizia.

Minutul 45+4: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+2: GOL Farul! Casap transformă un penalty provocat de Kair.

Minutul 38: Şansă mare ratată de Rapid. Kait recentrează la Dugandzic, care nu poate marca din faţa porţii.

------------------------------

Ocna Mureş - Universitatea Craiova 1-1 (Cioargă 48 / Ivan 29), ACUM, în direct pe Prima Sport 1

• Ocna Mureş: Cadar - Gorba, Paleoca, Cîmpoescu, Creţ - Cioargă, Goronea, Socaci, Guţ - Giurgu - Ghiţă Antrenor: Dan Roman
  • CS Universitatea Craiova: Lazar - Hanca, Benga, Găman, Martic - Florescu, Mateiu, Vînă - Cîmpanu - Ivan, Markovic

Minutul 90+5: Fluier final! Partida se termină 1-1.

Min. 48: GOL Ocna Mureş! Eroare imensă comisă de Martic, care luftează. Cioargă profită şi restabileşte egalitatea. Sunt probleme mari de vizibilitate din cauza ceţii.

Min. 29: GOL CSU Craiova! Andrei Ivan transformă fără emoţii lovitura de pedeapsă şi o aduce pe Universitatea Craiova în avantaj.

Chindia - FC Argeş 1-1, ACUM la Prima Sport 1

Minutul 90+5: Final de meci! Partida se termină 1-1.

Min. 30: GOOOL Chindia! Formaţia lui Petrea egalează prin Vorobjovas.

Min. 15: GOOOL FC Argeş! Piteştenii deschid scorul prin Celestine.

Programul meciurilor de marţi:

Dinamo - Sepsi 2-3 (Ciobotariu 81-autogol, Roşu 90+2 / Francisco Junio 16, Achahbar 57, Patriche 88-autogol), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Dinamo: Dujmovic – Giafer, Bena, Patriche (cpt) – Ghezali, Iglesias, Larrucea, Neluţ Roşu, Amzăr – Bani – Pop
  • Sepsi: Began – Aganovic, Ciobotariu, Tamas, Ispas – Păun (cpt), Francisco Junior – Bărbuţ, Achahbar, Varga – Tudorie

Minutul 90+4: Final de meci! Sepsi se impune cu 3-2.

Minutul 90+2: GOL Dinamo! Roşu trage din afara careului şi îl păcăleşte pe Began!

Minutul 88: GOL Sepsi! Ştefănescu trimite o centrare excelentă. Patriche încearcă să respingă de lângă Golofca, dar marchează în proprie poartă.

Minutul 81: GOL Dinamo! Roşu trimite din lovitură liberă. Ciobotariu are ghinion şi deviază în proprie poartă.

Minutul 57: GOL Sepsi! Păun trimite o centrare din lateral. Achahbar îşi arată detenta şi marchează cu capul.

Minutul 45+2: Pauză! Sepsi conduce cu 2-0.

Minutul 43: Ciobotariu trimite cu capul după o lovitură liberă. Execuţia fundaşului şterge bara.

Minutul 31: Varga trage de la distanţă, balonul este deviat, iar portarul celor de la Dinamo este aproape să fie păcălit.

Minutul 16: GOL Sepsi! La o fază care părea terminată, Francisco Junior marchează cu un şut splendid de la 25 de metri, care l-a lăsat fără replică pe Dujmovic.

Minutul 1: A început partida de pe stadionul ”Arcul de Triumf”!

-----------------------------

Unirea Slobozia - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Slobozia: Păduraru - Ibrian, Dinu, Perju, Levy - Prejmerean, Cruceru - Ciobanu, Afalna, Bolohan - Rus
  • Petrolul: Leitner - Pashov, olaru, Mathaus, Velisar - Bratu, Cebotaru, Dumitriu, Tucaliuc - Budescu - Ivanovski

Minutul 90+5: Fluier final! Partida se termină 0-0.

Minutul 81: Ratare colosală a celor de la Petrolul! Măzărache nu poate marca cu poarta goală din 5 metri.

Minutul 45: La pauză scorul este 0-0.

CS Mioveni - FC Botosani 1-0 (Kabananga 82) , în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CS Mioveni: Iustin Popescu - Ionuţ Rădescu, Garutti, Iacob, Burnea , Trif - Panait, Pop, Coşereanu - Carnat, Krasniqi
  • FC Botoşani: Ureche - Patache, Dican, Sadiku, Dragu - Ivanov, Mussis, Sharaf, Petkovski - Camara, Pinson

Minutul 90+4: Fluier final! CS Mioveni se impune cu 1-0.

Minutul 82: GOL CS Mioveni! Kabananga deschide scorul. Congolezul primeşte o pasă de la Carnat şi marchează din câţiva metri.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0. Nu au fost prea multe ocazii. Cea mai mare şansă i-a aparţinut lui Carnat, dar Ureche a fost l-a post şi i-a salvat pe cei de la Botoşani.