LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă
VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive
VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka

VIDEO | Damac - Al Shabab 1-2. Budescu a ratat o ocazie imensă

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 1 mar 2021

Constantin Budescu a jucat 77 de minute pentru Damac în eşecul de pe teren propriu cu Al Shabab, scor 1-2, în etapa cu numărul 21 din campionatul Arabiei Saudite. Mijlocaşul român a ratat singur cu portarul în prima repriză.

Toate golurile au fost înscrise în prima repriză. Ighalo (12', 39') a marcat pentru Al Shabab, în timp ce Zelaya (20') a înscris pentru Damac.

Ocazia imensă ratată de către Constantin Budescu s-a produs la scorul de 1-1 şi poate fi văzută la minutul 01:54.

În repriza a doua, Al Shabab a mai înscris de două ori, dar ambele goluri au fost anulate după consultarea sistemului VAR.

Fundaşul Lichnovsky a fost eliminat de la Al Shabab în minutul 90.

Damac ocupă penultimul loc în clasamentul din Arabia Saudită, în timp ce Al Shabab este lider.

Constantin Budescu (32 de ani) a jucat pentru Al Shabab în sezonul 2018-2019.

Sursa foto: Twitter Damac