VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul
PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

VIDEO | Dan Petrescu e mulţumit de jucătorii săi, la debutul pentru Kayserispor. "Am avut multe ocazii. Rezultatul este o mare minciună"

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 16 ian 2021

Dan Petrescu a debutat cu o înfrângere în funcţia de antrenor al echipei Kayserispor, în meciul cu Gaziantep, scor 2-1, în etapa a 19-a din campionatul Turciei. Petrescu a declarat că rezultatul este nemeritat şi şi-a felicitat jucătorii pentru atitudinea arătată pe teren.

Gaziantep, fosta echipă a lui Marius Şumudică, a condus cu 1-0 la pauză, după autogolul lui Kvrzic din minutul 31.

Kayserispor a egalat în minutul 61, prin fundaşul Kolovetsios.

Alexandru Maxim, golgheterul echipei Gaziantep, a ieşit la rampă în minutul 77, reuşind să înscrie din penalty. Este a zecea reuşită a sezonului pentru mijlocaş, care a urcat pe locul 3 în clasamentul golgheterilor Superligii Turciei.

Fundaşii Alin Toşca şi Cristi Săpunaru au fost integralişti pentru Gaziantep, respectiv Kayserispor. Alex Maxim a fost înlocuit în minutul 83. Atacantul Denis Alibec şi portarul Silviu Lung Jr. n-au fost în lotul echipei Kayserispor, din cauza unor probleme medicale.

"Nu sunt mulţumit de rezultat, dar sunt mulţumit de modul în care echipa mea a jucat azi. Am arătat caracter, am luptat, am avut multe ocazii şi cred că rezultatul este nemeritat. Dar aşa este fotbalul! Dacă ratezi şanse, eşti pedepsit! Cred că rezultatul este o mare minciună", a spus Dan Petrescu, la conferinţa de presă de la finalul meciului Gaziantep - Kayserispor 2-1.

Gaziantep ocupă locul 3 în clasamentul din Turcia, la un punct de liderul Beşiktaş. Kayserispor rămâne pe loc retrogradabil, 18.