Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Dan Petrescu şi-a îndeplinit obiectivul înainte de returul cu Lazio. ”O să încercăm, o să dăm totul”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2023

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a XXVI-a din Superligă.

Au marcat Deac ‘2, Janga ’25 şi Krasniqi ‘90+4 pentru gazde, respectv Kolinger ’61 (autogol) pentru oaspeţi.

Dan Petrescu a declarat că nu este supărat pe Kolinger, pentru că a înscris în proprie poartă. Tehnicianul a declarat că ardelenii vor da totul la returul de joia viitoare cu Lazio, după ce la Roma au pierdut cu 1-0.

"Prima repriză foarte bună, trebuia să dăm trei sau patru goluri. Am reuşit să dăm patru goluri azi, însă unul în propria poartă.

(n.r. despre autogol) Chiar nu am ce să-i reproşez lui Kollinger. Am văzut că Immobile i-a dat două goluri lui Salernitana, care are buget de 150 de milioane de euro.

(n.r. returul cu Lazio) Milinkovic-Savic valorează 100 de milioane de euro, despre ce vorbim? Immobile ar costa acum 150 de milioane de euro. Poate să dea gol oricând, de oriunde. Am văzut că l-a schimbat, cred că joacă şi la retur. O să încercăm, o să dăm totul.

La fotbal nu se ştie, poate prindem o zi bună şi ei o zi slabă. Toată lumea aşteaptă să ne calificăm. Când ne-a eliminat Sevilla după două toată lumea era supărată. M-am obişnuit cu aceste presiune care vin de afară. De aia rezist de 5 ani aici",