Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo

VIDEO | Dinamo – CSM Slatina 0-0. ”Câinii” au dominat, dar nu s-au lipit de gol

Liga II Publicat pe 27 oct 2022

Dinamo Bucureşti a terminat joi la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CSM Slatina, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 2.

Jucătorii lui Dinamo au cerut penalti la două faze, în minutul 72 şi minutul 90+4, dar arbitrul ieşean Vlad Baban nu a acordat nimic. În minutul 85 Alin Pisăru (CSM Slatina) a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Dinamo se află pe locul 9 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Slatina este pe 7, cu 19 puncte.

VIDEO | Dinamo – CSM Slatina 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Dinamo: Oncescu - Moura, Patriche, Giafer, Al. Şerban- Larrucea, N.Roşu, Iglesias - Bani, Al. Pop, Ghezali
  • CSM Slatina: Pop - Constantin, Sălcianu, Gheorghe, Pisaru - Toma, Traşcu - Oprescu, Doman, Leaţă - Niţu

Minutul 90+4: Final de meci! Partida se termină 0-0.

Minutul 84: Slatina termină partida cu un om în minus. Pisaru vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat.

Minutul 71: Dinamo rămâne periculoasă. Neluţ Roşu trimite puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 31: Şansă mare ratată de Dinamo! Alexandru Pop reia cu latul pe lângă poartă o minge respinsă de portarul celor de la Slatina.

Minutul 26: Portarul celor de la Slatina iese foarte bine şi îl ghiceşte pe Pop, care s-a demarcat excelent pe culoar, după ce a recepţionat o pasă de la Moura.

Minutul 21: Iglesias preia o centrare din flanc şi trimite puţin pe lângă poartă din careu.

Minutul 12: Şansă mare pentru Slatina. Doman se demarcă foarte bine şi trimite din câţiva metri pe lângă poartă.

-------------------------------------

Însă bucureştenii ştiu că meciul cu echipa din Slatina este mai greu decât ar putea să pară la prima vedere. Oltenii ocupă locul 7, au 18 puncte, iar o victorie în meciul cu Dinamo i-ar duce pe loc de play-off.

Însă partida este foarte importantă şi pentru „câini”. Echipa din Ştefan cel Mare are nevoie de o victorie pentru a se apropia de locurile ce duc în play-off. În acest moment, Dinamo este pe locul 11 şi are 16 puncte. Asta înseamnă că o eventuală victorie cu Slatina i-ar putea duce pe bucureşteni până pe locul 7, adică la un pas de play-off.