Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | DOAR CU IANIS HAGI NU SE FACE PRIMĂVARĂ! RANGERS PIERDE CU KILMARNOCK, IAR MAREA RIVALĂ CELTIC SE DISTANŢEAZĂ LA 10 PUNCTE

Video Publicat pe 13 feb 2020

Glasgow Rangers a suferit în această seară prima înfrângere de când Ianis Hagi joacă la această echipă, 1-2, în deplasare, cu Kilmarnock. Românul a jucat titular, dar nu a mai repetat evoluţia excelentă din urmă cu o săptămână, când a marcat primul şi deocamdată singurul său gol pentru Rangers în partida cu Hibernian. De altfel, Hagi a fost schimbat de managerul Steven Gerrard în minutul 81, când pe teren a intrat Stewart.

În direct pe Look Sport 2, Arfield a deschis scorul pentru Rangers în minutul 32, iar oaspeţii au intrat la cabine la avantajul acestui gol. Repriza secundă le-a aparţinut însă celor de la Kilmarnock, care au reuşit să marcheze de două ori, prin O'Donnell (minutul 77) şi Brophy (88), iar la final s-au impus cu 2-1.

După acest eşec, Rangers rămâne pe locul secund în prima ligă a Scoţiei, Premiership, cu 60 de puncte, la 19 lungimi în faţa următoarei clasate, Aberdeen. Vestea proastă pentru echipa de pe Ibrox Park este că marea rivală Celtic s-a impus în această seară cu 5-0 în faţa celor de la Hearts şi conduc detaşat în clasament. Fosta adversară a CFR-ului din grupele Europa League are 70 de puncte, cu 10 mai multe decât Rangers.