La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată
E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar
VIDEO | Bogdan Andone, ieşire nervoasă! A sărit la arbitru şi a fost eliminat cu Dinamo VIDEO | Bogdan Andone, ieşire nervoasă! A sărit la arbitru şi a fost eliminat cu Dinamo

VIDEO | Dugandzic, eroul Rapidului în meciul cu Sepsi: hat-trick în doar 13 minute!

Rapid Publicat pe 20 ian 2023

Croatul Marko Dugandzic (28 de ani) e eroul Rapidului în meciul cu Sepsi, transmis în direct de Prima Sport 1 de la ora 20:00. Vârful lui Adrian Mutu a avut nevoie de doar 13 minute pentru a înscrie un hat-trick în poarta lui Niczuly, iar performanţa frumoasă l-a transformat în al doilea cel mai bun marcator al sezonului în SuperLigă.

Meciul perfect al lui Dugandzic a început în minutul 5, când atacantul adus de la CFR S-a demarcat excelent în spatele lui Ninaj, a preluat pasa lui Kait şi l-a învins pe Niczuly cu piciorul stâng. În minutul 13, după o gafă a portarului covăsnean, Rapid a beneficiat de un corner, iar Dugandzic a trimis în poartă, cu capul, centrarea excelentă venită de la Alexandru Ioniţă. În minutul 18, croatul şi-a desăvârşit opera din penalty-ul dictat de Horaţiu Feşnic cu ajutorul VAR, după un henţ comis de Radoslav Dimitrov în propriul careu. Dugandzic a transformat sigur şi a rezolvat, practic, confruntarea din Giuleşti într-un interval de doar 13 minute.

Cu cele trei goluri din poarta lui Niculy, Dugandzic ajunge la 12 reuşite în acest sezon şi e al doilea în clasamentul golgheterului, cu un gol sub Compagno şi trei peste Alibec şi Paraschiv.