Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga
VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică
Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare

VIDEO ǀ Elias Charalambous, reacţie sinceră după eşecul cu Rapid: ”Nu înţeleg cum funcţionează VAR-ul aici, în România!”

FCSB Publicat pe 23 apr 2023

Elias Charalambous, antrenorul echipei FCSB, spune că schimbările făcute la pauză au funcţionat, dar şi că nu înţelege cum funcţionează VAR-ul în România, după meciul pierdut duminică, 1-0 cu Rapid.

De asemenea, antrenorul ”roş-albaştrilor” le-a transmis elevilor săi că trebuie să se concentreze la meciul din etapa următoare cu Universitatea Craiova, chiar dacă un egal cu Rapid ar fi fost un rezultat echitabil.

Mesajul lui Elias Charalambous după eşecul cu Rapid

”Nu sunt prea fericit cu acest rezultat. În prima repriză lucrurile nu au fost aşa cum le-am pregătit, nu am ţinut de minge. Dar în repriza a doua am avut ocazii cât în trei meciuri. Am avut ocazii mari la Cordea, la Coman, la Omrani, la Popescu. Dar aşa e fotbalul. Reacţia echipei a fost foarte bună, dar nu a fost destul. Un egal ar fi fost corect pentru ambele echipe. Dar vom continua pentru că avem meci cu Craiova şi trebuie să ne pregătim bine. Nu înţeleg însă cum funcţionează aici VAR-ul, pentru că ceea ce am văzut eu de pe teren a fost una, iar VAR nu a intervenit. Au fost nişte faulturi foarte dure.

Despre schimbările de la pauză ce să spun? Aţi văzut reacţia echipei, schimbările înseamnă că au fost bune, că jucătorii care au intrat şi-au făcut treaba. Însă fotbalul e făcut din greşeli, dacă ne luăm după numărul de ocazii avute, rezultatul nu e fair, dar ăsta e fotbalul!”, a declarat Elias Charalambous.

Rapid Bucureşti a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, FCSB, în ultimul meci al etapei a cincea din play-off-ul Superligii, transmis în direct de către Prima Sport 1.