Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol

VIDEO | Elveţia, victorie la scor cu Belarus, în grupa României. Rezultat favorabil între Israel şi Kosovo

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 mar 2023

Echipa naţională de fotbal a Elveţiei a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 5-0, naţionala din Belarus, într-un meci din cadrul grupei I a calificărilor pentru Euro 2024.

În aceeaşi grupă, meciul Andorra – România se va disputa de la ora 21.45.

Pe teren neutru, la Novi Sad, în Serbia, naţionala Elveţiei nu a avut absolut nici o problemă cu o echipă naţională modestă a Belarusului. Renato Steffen, atacantul de 31 de ani de la Lugano, a reuşit o triplă în prima repriză, iar în partea secundă oaspeţii au mai înscris de două ori, încheind meciul cu un 5-0 care trimite Elveţia pe prima poziţie în clasamentul grupei I.

În al doilea meci disputat sâmbătă, la Tel Aviv, Israel a înscris în propria poartă, prin căpitanul Eli Dasa, în minutul 36, aducându-i pe oaspeţi în avantaj. Gazdele au egalat în repriza a doua, prin Dor Peretz, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, chiar dacă oaspeţii au avut o mare ocazie în minutele de prelungire.