LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO EXCLUSIV ǀ Gică Popescu o critică pe FCSB după victoria cu Universitatea Craiova: ”A fost pur şi simplu inexistentă!”

FCSB Publicat pe 1 mai 2023

Gică Popescu, preşedintele liderei Farul Constanţa, a criticat-o pe FCSB după victoria obţinută pe terenul Universităţii Craiova, scor 2-1.

”Baciul” a remarcat că formaţia ”roş-albastră” a fost inexistentă în prima repriză, însă a punctat pozitiv pragmatismul trupei pregătite de Elias Charalambous.

Fostul mare internaţional român a spus, în cele din urmă, că succesul i se datorează 50 % portarului Ştefan Târnovanu şi 50 % norocului.

Analiza ”Baciului” după FCSB - Universitatea Craiova

”Meciul nu s-a ridicat la nivelul aşteptărilor, mă aşteptam la altceva, la mai multe faze de poartă. În prima repriză au fost două faze, bara lui Markovic. Singurul şut pe poartă a fost tot al lui Markovic.

FCSB a fost pur şi simplu inexistentă în prima repriză. A fost prima dată când a ajuns la poartă, atunci a marcat. FCSB a dat dovadă de mult pragmatism şi de noroc în această seară.

Rezultatul se datorează jumătate portarului Târnovanu şi jumătate norocului. Cu tot respectul pentru FCSB, a făcut un meci foarte slab, dar l-a câştigat!”, a declarat Gică Popescu în exclusivitate pentru Prima Sport 1, în cadrul emisiunii Fotbal Show

FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. Golurile au fost marcate de către Koljic (90'+4, p.) pentru olteni şi de către Compagno (44') şi Sorescu (84') pentru bucureşteni.