VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO EXCLUSIV ǀ Un fost jucător de la FCSB râde de fanii celor de la CSA Steaua: ”Poate s-au grăbit să plece de pe stadion ca să nu prindă aglomeraţie la ieşirea de pe Ghencea!”. Ironia care a stârnit hohote de râs în direct

Liga II Publicat pe 17 mar 2023

Echipa bucureşteană CSA Steaua a învins joi, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Unirea Dej, în prima etapă a play-off-ului din Liga 2.

În primul meci din play-off-ul de promovare a Ligii 2, CSA Steaua s-a impus cu scorul de 3-0 în faţa echipei Unirea Dej. Gazdele au deschis scorul în minutul 41, printr-un autogol al lui Buta.

Imediat după pauză Chunchukov a majorat scorul la 2-0 cu o lovitură de cap, iar rezultatul final a fost stabilit de Trică, în minutul 73. CSA Steaua nu are drept de promovare în acest sezon.

La meci, au fost prezenţi pe stadion puţini fani pe stadion în comparaţie cu numărul de locuri de pe Ghencea. La finalul partidei a fost organizat un spectacol de lumini pe fani, dar în tribune au rămas foarte puţini suporteri. George Galamaz nu a ezitat să îi ironizeze pe cei de la CSA Steaua.

”Poate s-au grăbit să plece de pe stadion ca să nu prindă aglomeraţie la ieşirea de pe Ghencea!”

”Pentru cine au făcut asta? (n.r. spectacolul de lumini de pe Ghencea) Unii au plecat mai repede să nu prindă aglomeraţia la ieşire de pe stadion. E foarte frumos, dar pentru televiziuni, pentru suporteri, nu”, a spus George Galamaz.