VIDEO EXCLUSIV | Cristi Balaj i-a răspuns lui Daniel Niculae. ”La arbitraj am pretenţia că mă pricep mai bine” VIDEO EXCLUSIV | Cristi Balaj i-a răspuns lui Daniel Niculae. ”La arbitraj am pretenţia că mă pricep mai bine”
Dan Nistor sună adunarea. ”Caracterele puternice se văd în momentele grele” Dan Nistor sună adunarea. ”Caracterele puternice se văd în momentele grele”
VIDEO ǀ Eugen Neagoe acuză arbitrajul de la meciul cu Farul, deşi reluările îl contrazic. ”Noi inventăm regulamente?!” VIDEO ǀ Eugen Neagoe acuză arbitrajul de la meciul cu Farul, deşi reluările îl contrazic. ”Noi inventăm regulamente?!”
VIDEO ǀ ”60 de minute am jucat foarte bine”. Gică Hagi a primit un cadou frumos de ziua sa VIDEO ǀ ”60 de minute am jucat foarte bine”. Gică Hagi a primit un cadou frumos de ziua sa
EXCLUSIV VIDEO | Vasile Miriuţă nu crede că Edjouma valorează două milioane de euro. ”Dacă ei voiau să îl cumpere acum, banii erau deja la FCSB în conturi” EXCLUSIV VIDEO | Vasile Miriuţă nu crede că Edjouma valorează două milioane de euro. ”Dacă ei voiau să îl cumpere acum, banii erau deja la FCSB în conturi”
VIDEO ǀ Farul Constanţa – Universitatea Craiova 2-1. Trupa lui Hagi revine pe primul loc în Superliga VIDEO ǀ Farul Constanţa – Universitatea Craiova 2-1. Trupa lui Hagi revine pe primul loc în Superliga

VIDEO EXCLUSIV ǀ Stupoare în studioul Prima Sport, în urma henţului nevăzut de VAR din FC Voluntari – ”U” Cluj. Reacţia lui Ioan Ovidiu Sabău

FC Voluntari Publicat de Emanoil Ursache pe 26 aug 2022

Greşelile uriaşe de arbitraj continuă în fotbalul românesc, chiar şi după instalarea tehnologiei de arbitraj video. Ultimul incident bizar s-a petrecut chiar în remiza albă dintre FC Voluntari şi Universitatea Cluj, desfăşurată vineri, în direct la Prima Sport 2, în deschiderea etapei a 7-a a Superligii.

În minutul 34 al confruntării, fundaşul lateral Briceag de la ”U” Cluj a centrat de pe partea stângă, iar stoperul Ricardinho a încercat să degajeze balonul, însă acesta i-a ricoşat în mână. Chiar şi cu VAR, nu s-a acordat penalty pentru ”şepcile roşii”, ceea ce a stârnit mirare în studioul Prima Sport 2, la emisiunea Fotbal Show.

”U” Cluj a dominat şi la posesie, ocazii. A avut, cred eu, şi un 11 metri. Nu ştiu cum nu s-a văzut.”, a spus fostul mare fotbalist Ioan Ovidiu Sabău, analist în prezent la Prima Sport.

”E mână clar!”, a remarcat şi invitatul Răzvan Pleşca, fost portar în Superligă, retras la Gaz Metan Mediaş.

”Nici cu VAR-ul nu vedem fazele astea evidente de penalty, mi se pare incredibil! Şi cu VAR se întâmplă aşa ceva?”, a comentat şi moderatorul emisiunii, Vlad Măcicăşan.