VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Explozie de bucurie pentru Şumudică. Ce a făcut cu un jucător, care a marcat un gol de senzaţie

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 27 dec 2020

Gaziantep a făcut o primă repriză de excepţie, contra ocupantei locului secund, Alanyaspor. Băieţii pregătiţi de Marius Şumudică au intrat la cabine cu avantaj, scor 2-1.

Antrenorul român a ieşit din nou la rampă, cu o reacţie în stilul caracteristic. Acesta a urlat de fericire, după care l-a sărutat pe frunte pe Dicko, autorul golului de 1-0.

Senegalezul a marcat un super gol, după o cursă de 30 de metri, în care a trecut de doi adversari şi a marcat cu un şut ce a ricoşat din picioarele portarului.