Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Farul - ”U” Cluj 1-1! Constănţenii fac un nou pas greşit! Punct mare obţinut de ardeleni pe terenul campioanei

Superliga Publicat pe 21 oct 2023

Farul - ”U” Cluj, meci contând pentru etapa a 13-a din Superligă, va fi transmis în direct de către Prima Sport 2, sâmbătă, de la ora 21:45.

Partida poate fi urmărită şi online prin intermediul platformei www.primaplay.ro, locul unde se văd toate jocurile din campionatul României şi cele mai puternice dueluri din eşalonul secund.

• În acelaşi timp, cele mai importante momente ale confruntării cum ar fi golurile, paradele spectaculoase, ratările sau deciziile VAR vor fi redate în regim live video & text de către site-ul www.primasport.ro

VIDEO | Farul - "U" Cluj 1-1 (Băluţă 66 / Cîmpanu 16)

Echipele de start

• Farul: Aioani - Sîrbu, Larie, Boli, Kiki - Băluţă, Artean, Grameni - Mazilu, Munteanu, Budescu.
  • "U" Cluj: Iliev - Oancea, Masoero, Mitrea, Chipciu - Doukoure, Bic - Cîmpanu, Nistor, Stoica - Popa.

Minutul 90+4: Final de meci la Ovidiu.

Minutul 66: GOL FARUL! Băluţă primeşte o pasă perfectă de la Budescu şi egalează.

Minutul 16: GOL UNIVERSITATEA CLUJ! Cîmpanu deschide scorul după o eroare a lui Aioani.

Farul vine după victoria cu 1-0 din etapa trecută, în faţa Oţelului şi a legat a treia victorie în campionat pentru prima oară în acest sezon. Echipa antrenată de Gică Hagi se află în zona play-off-ului, pe locul 5 cu 18 puncte adunate în 11 meciuri.

De cealaltă parte, ”U” Cluj se află la o ”lungime” de ultimul loc de play-off şi vine după victoria din meciul cu Sepsi, încheiat cu 1-0. ”Şepcile roşii” nu au mai pierdut de patru etape, de la înfrângerea cu Poli Iaşi.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii a avut loc în sezonul regulat, din stagiunea trecută, şi s-a încheiat cu victoria ardelenilor cu 2-0.