VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Veteranul Thiago Silva a plecat de la Chelsea şi a fost prezentat la noua echipă Veteranul Thiago Silva a plecat de la Chelsea şi a fost prezentat la noua echipă
”S-au prezentat lamentabil”. Echipa din Superliga ce a dezamăgit crunt în acest sezon | VIDEO EXCLUSIV ”S-au prezentat lamentabil”. Echipa din Superliga ce a dezamăgit crunt în acest sezon | VIDEO EXCLUSIV
Valentin Mihăilă s-a decis! Unde va juca din sezonul următor. ”Îmi oferă tot ce am nevoie şi ştiu că aici pot progresa” Valentin Mihăilă s-a decis! Unde va juca din sezonul următor. ”Îmi oferă tot ce am nevoie şi ştiu că aici pot progresa”
Giovanni Becali a făcut anunţul! 5 milioane de euro pentru Darius Olaru

Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma

VIDEO | Fază controversată în Ştefan cel Mare: Dinamo, în avantaj după un gol contestat vehement de Gaz Metan. Verdictul lui Miriuţă

Superliga Publicat pe 27 ian 2021

Minutul 43 al meciului din Ştefan cel Mare a adus un moment controversat. La scorul de 1-1, Dinamo a marcat, prin Puljic, un gol pe care medieşenii l-au contestat vehement: "În primul rând, a fost fault. Asta se vede clar. O decizie favorabilă celor de la Dinamo. Probabil şi tuşierul putea să vadă mai bine", a spus Vasile Miriuţă, la Fotbal Look.

După ce Valente a deschis scorul şi Gueye a egalat, meciul părea că merge spre un rezultat de egalitate la pauză, dar un corner executat de Anton, în minutul 43, a schimbat soarta primei reprize. Mijlocaşul a bătut direct pe poartă, Pleşca a respins în Puljic, apoi mingea s-a dus în poarta Gazului. Doar că Pleşca a fost împiedicat de celălalt fundaş central al gazdelor, Bejan, să intervină din nou!

În ciuda protestelor jucătorilor oaspeţi, arbitrul Marcel Bîrsan a validat golul, chiar dacă reluările au arătat un contact evident între Bejan şi Pleşca.