VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | Faza la care Roger l-a enervat pe Petrescu: "Uitaţi-vă, mă, ce face ăsta!". Reacţia lui SuperDan, la finalul meciului

CFR Cluj Publicat pe 26 feb 2022

Brazilianul Roger (25 de ani) a devenit "clientul" lui Dan Petrescu în prima repriză a meciului Sepsi - CFR, transmis de Look Sport+ de la ora 17:30 şi câştigat de campioană cu 2-0.

UPDATE: Dan Petrescu a vorbit despre faza în care l-a certat pe Roger şi a transmis că are aşteptări mai mari, cel puţin pe faza ofensivă, de la brazilianul adus de la UTA Arad: "M-au supărat mai multe lucruri. Sunt vulcanic pe bancă, mă supăr repede. Nu sunt tot timpul execuţiile cum vreau eu. Neguţ, Dugandzic, Roger sunt jucători noi, nu e uşor să se adapteze imediat. Noi nu avem timp la CFR, trebuie să câştigăm meciuri. Toţi jucătorii noi şi-au făcut datoria. Mă aştept la mai mult de la ei pe faza de atac. Neguţ a făcut un meci bun, dar Roger poate mai mult", a punctat antrenorul liderului, la interviul de după meci.

La 1-0 pentru CFR, după un gol superb marcat de Mario Camora încă din minutul 5, Roger a jucat spre Deac o minge lungă primită de la Manea, apoi, în loc să lase balonul în corner şi echipa sa să beneficieze de o fază fixă periculoasă, a luat o decizie care nu le-a convenit lui Dan Petrescu şi Deac. A încercat o centrare în forţă, spre Dugandzic, dar balonul l-a lovit pe Deac, apoi a ieşit în out de poartă pentru gazde.

Deac a fost primul care şi-a manifestat nemulţumirea faţă de hotărârea noului său coleg, iar Roger a ridicat mâna în semn că-şi cere scuze faţă de căpitanul din Gruia. De pe margine, Dan Petrescu nu l-a iertat nici el pe atacantul stânga adus de la UTA: "Uitaţi-vă, mă, ce face ăsta!", a fost mesajul fostului fundaş dreapta pentru oamenii prezenţi pe banca tehnică a CFR-ului.