Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos
LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern
"E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj
A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium

VIDEO | FC Argeş, la un minut distanţă de o victorie importantă cu Mioveni. Cum arată lupta pentru promovarea în Liga 1 şi podiumul ligii secunde

Fotbal Internațional Publicat pe 1 mar 2020

FC Argeş şi CS Mioveni au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 23-a a ligii secunde.Cu o victorie în această partidă, piteştenii şi-ar fi egalat la puncte adversara şi ar fi urcat pe locul 3, peste Rapid. În realitate, însă, lucrurile nu au stat aşa. Golurile au venit târziu, în ultimele 10 minute ale partidei. Mai întâi, Argeşul a lovit prima, în minutul 81, prin Matiş, care a reluat imparabil, din apropiere, după o aruncare trimisă lung de Tofan în careu. Mioveniul nu a cedat, iar Costin a restabilit egalitatea cu un minut înainte de final, chiar când gazdele se pregăteau să sărbătorească victoria alături de suporteri.

După acest rezultat de egalitate, CS Mioveni se menţine pe locul secund şi are 38 de puncte, la 9 în spatele liderului UTA şi cu unul singur în plus faţă de ocupanta locului trei, Rapid. De partea cealaltă, FC Argeş se află pe locul 5 şi are 35 de puncte, un punct în urma ocupantei locului 4, Turris. În lupta pentru promovare s-ar mai putea implica şi Petrolul (locul 6 cu 35 de puncte). Echipele care se vor clasa la final pe primele două locuri vor promova direct în Liga 1. Totodată, ocupanta poziţiei a treia va disputa un baraj cu echipa care va clasa la final pe locul 12 în Liga 1.