MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | FC Botoşani – FC Argeş 0-0. Gazdele au dominat partida, dar nu s-au lipit de gol

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2022

FC Botoşani a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

VIDEO | FC Botoşani – FC Argeş 0-0, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Botoşani: 1. Ed. Pap - 2. Sno, 6. Dican, 32. Şeroni, 30. Ţigănaşu - 4. Ivanov, 18. Perianu, 22. Mussis - 9. Mateus, 17. S. Camara, 26. Mailat
  • FC Argeş: 1. Straton - 2. Tofan, 23. M. Constantin, 17. Dobrosavlevici, 16. Vianna - 4. Meza Colli, 6. Njike - 11. Işfan, 27. Donisa, 3. Latovlevici - 16. Garita

Minutul 90+8: Fluier final! Partida se termină egal, 0-0!

Minutul 89: Fază extrem de greu de gestionat. Cei de la Botoşani cer penalty pentru un henţ la Meza Colli. Faza este analizată la VAR, dar nu se dictează nimic.

Minutul 79: Şansă bună pentru Argeş. Işfan trage cu dreptul, dar Pap este la post.

Minutul 64: Straton are o nouă intervenţie bună, la un şut expediat de Mailat.

Minutul 61: Cei de la Botoşani trec pe lângă gol. Mussis, uşor incomodat de un coleg trage pe lângă, din câţiva metri.

Minutul 47: Şansă mare ratată de gazde. Straton are o paradă de senzaţie la execuţia foarte bine plasată a lui Mailat.

Minutul 45+2: Pauză la Botoşani! Scorul este 0-0.

Minutul 41: Mailat este lansat foarte bine în careu, acesta trage, dar Marius Constantin respinge în corner, fundaşul fiind aproape să devieze în proprie poartă.

Minutul 28: Işfan scapă fără probleme de marcaj şi cu o fentă din corp trage de la 15 metri pe centrul porţii. Pap respinge în faţă.

Minutul 26: Santos execută o lovitură liberă, Camara se demarcă excelent şi trimite artistic, dar execuţia acestuia trece puţin pe lângă poartă.

Minutul 22: Garita trimite cu capul din poziţie ideală, dar nu reuşeşte să marcheze. Ulterior s-a văzut că atacantul argeşenilor se afla în offside.

---------------------------------------

FC Botoşani vine după o înfrângere cu CSU Craiova, 0-1, în deplasare. Eşecul e cu atât mai dureros pentru moldoveni cu cât golul a fost primit în prelungiri, când nimeni nu se mai aştepta. Chiar şi aşa echipa din Nord stă excelent în clasament. După 7 runde, Botoşaniul era a patra şi avea 11 puncte.

De cealaltă parte, piteştenii au avut un start de sezon ca în vremurile când Dobrin mângâia mingea în Trivale şi îi făcea campioni pe „violeţi”. Argeşul e pe podium, pe treapta a treia, şi are 12 puncte, doar la 3 în urma liderului Farul. O victorie la Botoşani, coroborată cu un eventual eşec al „marinarilor” cu FCSB îi poate trimite pe argeşeni pe locul secund.