Harry Kane nu a mai ezitat şi a spus lucrurilor pe nume: ”Un sezon dezamăgitor!”

Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ” Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ”
Breking News! Bomba sezonului a fost spusă. Transferul lui Kylian Mbappe, anunţat în această seară

Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai
Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open
NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura

VIDEO | FC Botoşani – FC Voluntari 0-1. Mihai Teja resimte din nou presiunea rezultatelor

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2022

FC Voluntari a învins formaţia FC Botoşani, scor 1-0, în primul meci al etapei a 17-a din Superligă.

La Botoşani oaspeţii au deschis scorul în minutul 46, când Damaşcan a şutat la poartă, balonul a fost deviat uşor de Sadiku, iar portarul Pap a fost învins.

Pentru FC Voluntari este prima victorie după trei meciuri în care nu a marcat  nici un gol în Superligă.

VIDEO | FC Botoşani – FC Voluntari 0-1 (Damaşcan 46), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Botoşani: 1. Ed. Pap - 2. Sno, 44. Sadiku, 21. Boli, 30. Ţigănaşu - 99. Zabou, 18. Perianu, 4. Ivanov - 9. Mateus, 17. S. Camara, 26. Mailat
  • FC Voluntari: 71. M. Popa - 3. Meleke, 5. Armaş, 34. Matricardi - 14. M. Lopes, 18.H. Tavares 16. Govea, 7. Aliji - 22. Raţă, 77. Nemec, 9. Damaşcan

Minutul 90+5: Fluier final! FC Voluntari se impune cu 1-0.

Minutul 84: Deşi conduce, Voluntari continuă să rateze şanse mari. Damaşcan a trimis cu capul în bară din câţiva metri, după o centrare venită din partea dreaptă.

Minutul 78: Pap salvează la execuţia din interiorul careului a lui Nemec.

Minutul 59: Pap scapă mingea, care ajunge la Raţă. Jucătorul celor de la Voluntari centrează la Damaşcan, care trimite puţin pe lângă poartă.

Minutul 46: GOL Voluntari! Eroare în lanţ în apărarea gazdelor. Govea centrează pe jos, Lopes întoarce pentru Damaşcan. Atacantul trage din câţiva metri, iar mingea îl loveşte pe Sadiku şi intră în poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 42: Zabou reia pe lângă poartă, după ce a recepţionat un balon deviat.

Minutul 27: Govea trimite mult peste poartă din lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 8: Zabou reia cu călcâiul, după o centrare din corner. Execuţia sa trece cu foarte puţin pe lângă bară.

--------------------------------

Moldovenii vin după un start reuşit de campionat, însă după o victorie neaşteptată pe terenul campioanei CFR Cluj a înceut dezastrul. Aşa au ajuns botoşănenii de pe locul 4 în subsolul clasamentului, iar problemele i-au dat insomnii finanţatorului Valeriu Iftime.
Între timp, FC Botoşani şi-a mai revenit, a urcat pe locul 10 şi e neînvinsă în ultimele 5 etape. Însă acest lucru nu-l mulţumeşte pe Iftime, care l-a desfiinţat ultima dată pe antrenorul Mihai Teja, pe care e de aşteptat să-l demită.

De cealaltă parte, FC Voluntari nu mai seamănă cu echipa solidă din sezonul trecut, care le făcea viaţă grea granzilor şi termina în primele 4. Ilfovenii au avut evoluţii mediocre, iar în ultimele partide s-au înclinat. FC Voluntari este abia a 11-a în clasament şi are 17 puncte.