Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant
Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj
"A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
"Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV "Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV
Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA
"O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV "O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Gloria Buzău – FC Braşov 1-1. Trupa lui Dan Alexa salvează remiza în minutul 90+4!

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2023

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 2 Casa Pariurilor, prima din acest an. Trupa lui Dan Alexa a obţinut un punct datorită unui gol marcat în minutul 90+4.

Golul gazdelor a fost marcat de Dudu, în minutul 34.

Pentru oaspeţi a egalat Mitrov, în minutul 90+4.

VIDEO | Gloria Buzău – FC Braşov 1-1 (Sampaio 35 / Mitrov 90+4 ), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Buzău: R. Stoian – Oteliţă, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu, Gaitan, A. Lopez (cpt.), Greu, Dudu, V. Angelov, Val. Alexandru
  • FC Braşov: Ureche – Sorsa, Fustar (cpt.), Marc, Lascu, R. Lazăr, Tud. Oltean, Diogo Izata, Saim Tudor, Spătaru, M. Angelov

Minutul 90+6: Fluier final! Partida se termină 1-1.

Minutul 90+4: GOL FC Braşov!

Minutul 62: Ureche intervine providenţial, la execuţia cu capul a lui Gaitan.

Minutul 45+1: Pauză! FC Buzău conduce cu 1-0.

Minutul 35: GOL Buzău! Gaitan recuperează excelent şi scoate în careu pentru Sampaio, care reia cu latul imparabil.

Minutul 31: Şansă mare irostiă de gazde. Gaitan apare foarte bine pe 6 metri, după un corner, dar trimite pe lângă poartă.

Minutul 13: Saim are prima ocazie a partidei. Stoian a fost la post şi a prins şutul său de la distanţă.

--------------------------------------
Gazdele sunt mai bine clasate. FC Buzău are 26 de puncte şi este clasată pe locul 6, ultimul care duce în play-off. Diferenţa de FC Braşov este însă de numai 3 puncte, ceea ce înseamnă că în cazul unei victorii a ardelenilor, cele două echipe ar putea chiar să facă o rocadă.

Pentru asta ar trebui să fie îndeplinită însă şi o altă condiţie, anume ca Csikszereda, Dinamo şi Concordia, adică ocupantele locurilor 7, 8 şi 9 să nu câştige în această rundă. În cazul unei victorii a „stegarilor”, coroborată cu eventuale eşecuri ale echipelor amintite, Braşovul ar putea urca direct pe locul 6. În prezent, echipa din Ardeal este a 10-a în clasament şi are 23 de puncte.

Meciul dintre FC Buzău şi FC Braşov se dispută joi, de la ora 17.00, şi va putea fi urmărit în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro.