VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1! Nistor i-a retrogradat pe ilfoveni

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 12 mai 2024

FC Voluntari a retrogradat în liga secundă! Ilfovenii au pierdut, scor 0-1, meciul cu Universitatea Cluj.

FC Voluntari - "U" Cluj 0-1 (Nistor 18)! Echipele de start

• FC Voluntari: Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, Cascini, Crepulja, Raţă, Aliji - Popeescu, Nemec.
  • "U" Cluj: Gertmonas - Oancea, Masoero, Kelven, Chipciu - Bic, Simion, Nistor, Silaghi - Roguljic, Gheorghe.

Minutul 90+5: Fluier final! FC Voluntari a retrogradat în liga secundă!

Minutul 80: Gol superb marcat de Vali Gheorghe, dar reuşita este anulată pentru un ofsaid.

Minutul 61: Ocazie uluitoare ratată de Voluntari! Gertmonas a avut o intervenţie de zile mari şi îşi ţine echipa în avantaj.

Minutul 18: GOL UNIVERSITATEA CLUJ! Dan Nistor execută impecabil o lovitură de la 11 metri.

Minutul 1: A început meciul!

Înainte de ultima etapă, FC Voluntari se clasează pe locul 13, cu 24 de puncte. Ilfovenii sunt la un punct distanţă de Botoşani, formaţia aflată pe poziţie care asigură rămânerea în Superligă. De asemenea, la două puncte în spatele echipei din Voluntari se află Dinamo şi FCU Craiova, care ocupă poziţii direct retrogradabile.

De partea cealaltă, "U" Cluj se află pe locul 4 în play-out, poziţie pe care trebuie să rămână pentru a disputa barajul de Conference League. La un punct în spatele ardelenilor se află Petrolul Ploieşti.

Ultimul duel direct dintre FC Voluntari şi "U" Cluj este de tristă amintire pentru trupa lui Sabău. Meciul din ultima etapă a sezonului regular s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar "U" Cluj a ajuns în play-out.