VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben
Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV
Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion” Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion”
Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi
VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz

VIDEO | FCSB A CÂŞTIGAT DERBY-UL CU CRAIOVA ŞI PĂSTREAZĂ ŞANSE LA TITLU

Video Publicat pe 1 apr 2019

FCSB a câştigat derby-ul cu Universitatea Craiova şi a depăşit-o pe rivala din Oltenia în clasament. Partida de pe Arena Naţională nu a dezamăgit, iar roş-albaştrii au deschis scorul după numai 8 minute, prin Hora. Ca şi în derby-ul din sezonul regulat, oltenii au revenit datorită unui penalty. Pigliacieli nu a mai fost lăsat de Mangia să execute, iar căpitanul Bancu a egalat în minutul 23. Nebunia a continuat pe Arena Naţională, iar FCSB a revenit în avantaj datorită lui Man. Reluările au arătat că mijlocaşul gazdelor era în offside în momentul şutului lui Planic. Un gol considerat incorect de specialişti a reuşit apoi şi Craiova. În prelungirile primei reprize, Cicâldău l-a doborât pe Benzar înainte să marcheze, iar cele două formaţii intrau la egalitate în pauză. Arbitrajul a fost din nou în prim plan şi în partea secundă, la un gol anulat FCSB-ului după un minut. Benzar nu se afla în offside, dar brigada de arbitri a considerat altceva, iar reuşita roş-albaştrilor a fost anulată. Gazdele au forţat în continuare, iar Morais l-a lăsat pe Gnohere cu poarta goală în faţă. S-a terminat 3-2 pentru FCSB, care a revenit pe 2 în clasament, la 5 puncte în spatele CFR-ului.