VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

VIDEO ǀ FCU Craiova - CS Mioveni 3-0. Oltenii îşi revin după ratarea play-off-ului

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 20 mar 2023

FCU Craiova a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 3-0, contra celor de la CS Mioveni, în prima etapă din play-out-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Dragoş Albu, în minutele 53 şi 66, ultimul din penalti, şi Bauza (90+5).

VIDEO ǀ FCU Craiova - CS Mioveni 3-0 (Albu 52, 66-penalty, Bauza 90+5), pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FCU Craiova: Gurău- Paramatti, Duarte, Henriques, Huyghebaert- Albu, Asamoah- Negru, Giovanni, Van Durmen- Blănuţă
  • CS Mioveni: Greab- Sno, Scarlatache, Garutti, Burnea- Panait, Lixandru, Pop- Carnat, Rusu, Benchaib

Minutul 90+5: Fluier final! FCU Craiova se impune cu 2-0.

Minutul 90+5: GOL FCU Craiova! Oltenii ataca prelungit, Greab respinge până la Bauza, care îndeplineşte o simplă formalitate din câţiva metri.

Minutul 62: GOL FCU Craiova! Greab respinge, iar mingea se loveşte nefericit de Scarlatache, după consultarea VAR, centralul dictează penalty. Albu transformă fără probleme.

Minutul 52: GOL FCU Craiova! Arbitrul lasă foarte bine avantaj la un fault comis de Garutti asupra lui Negru. Mingea ajunge la Albu, care marchează cu un şut frumos, ce s-a dus aproape de vinclu.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 43: Duarte reia o minge respinsă din voleu, dar execuţia în forţă este slab cadrată.

Minutul 15: Paramatti centrează foarte bine pentru Blănuţă, care reia cu capul. Portarul celor de la Mioveni e din nou la post.

Minutul 5: Piccolomo reia în forţă din interiorul careului, dar Greab respinge cu ceva emoţii.

--------------------------------

FC U Craiova va evolua în play-out până la urmă. Echipa lui Adrian Mititelu a fost călcată în picioare de Sepsi, scor 0-0. În acest moment, echipa lui Adrian Mititelu este lider în play-out cu 20 de puncte.

CS Mioveni a mai acumulat puncte cu Nicolae Dică, dar tot ocupă ultimul loc în clasament, cu doar 11 puncte.