VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ Final de meci extrem de tensionat la Botoşani - Universitatea Craiova. Arlauskis a avut o ieşire nervoasă şi a dat cu pumnul în tunelul de acces către vestiare

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 21 ian 2023

FC Botoşani a învins pe teren propriu formaţia Universitatea Craiova, scor 1-0, într-un meci al etapei a 22-a din Superligă.

Eugen Neagoe a debutat cu o înfrângere pe banca echipei craiovene. Gazdele au înscris unicul gol al meciului în minutul 35, când Mailat a înscris la o minge respinsă de Roguljic.

După finalul meciului jucătorii olteni au protestat, iar arbitrul Radu Petrescu a dat un cartonaş galben lui Creţu şi a mai rămas câteva minute pe teren înainte de a pleca la vestiare.

Portarul Arlauskis a avut o răbufnire. Situaţia a pornit din prelungiri, când portarul lituanian s-a enervat pentru că nu a primit un balon din margine pentru a repune rapid.

Totul a culminat cu tensiunile de după fluierul final. Lituanianul a lovit zdravăn în cu pumnul în tunelul de acces către vestiare.

FC Botoşani a acumulat 24 de puncte şi este pe locul 10, în timp ce CS Universitatea Craiova se află pe locul 5, cu 38 de puncte.