VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

VIDEO | Florin Andone, „paşă” pe Türk Telekom Arena! Românul a dat două goluri şi a fost omul decisiv pentru Galata în meciul cu Sivasspor

Video Publicat pe 18 oct 2019

Florin Andone a fost omul meciului în Galatasaray - Sivasspor, din Superliga Turciei, încheiat cu scorul de 3-2. În direct pe LOOK SPORT 2, românul a deschis scorul în minutul 21 cu o execuţie spectaculoasă, iar apoi a marcat pentru 2-0, dintr-un penalty scos tot de el, cu 3 minute înainte de pauză.

Sivasspor a rămas în 10 din minutul 48, când Cofie a văzut al doilea cartonaş galben, dar chiar şi aşa a revenit în joc, din minutul 69. când Kone a redus diferenţa. Însă Babel a refăcut diferenţa de două goluri pentru Galatasaray, după numai 5 minute. Reuşita lui Yesilyurt, cu 6 minute înainte de final, a aprins meciul, dar Galata a rezistat şi s-a impus la final cu 3-2.