Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League

VIDEO ǀ Florin Tănase a înscris primul gol pentru Al-Jazira

Stranieri Publicat pe 9 sep 2022

Fotbalistul echipei Al-Jazira, Florin Tănase, a înscris un gol în meciul câştigat, vineri, în deplasare, scor 4-2, în faţa formaţiei Khor Fakkan, în etapa a doua a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Tănase, titular la oaspeţi, a marcat în minutul 47. Jucătorul român a rămas pe teren până în minutul 80.

“Sperăm să fie primul gol din multe pentru noul nostru jucător!”, a notat Al-Jazira pe Twitter.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Mabkhout 60’ (penalti), 71’ (penalti), 84’.

Acelaşi Mabkhout a ratat un penalti în minutul 79.

Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Salim Ali Ibrahim în minutul 45+1. Boa Morte, în minutul 66, a egalat la 2 pentru învinşi.