VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat prima cursă de sprint din istoria MotoGP

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 25 mar 2023

Italianul Francesco Bagnaia a câştigat prima cursă de sprint din istoria MotoGP. Din acest sezon, fiecare va etapă are programată în ziua de sâmbătă o astfel de competiţie, pe modelul din Formula 1.

Pilotul celor de la Ducati a gestionat excelent finalul de cursă şi a fost mai rapid decât Jorge Martin. Marc Marquez a plecat primul şi a condus o bună parte din cursă, dar a cedat iniţiativa pe final, fiind nevoit să se mulţumească cu ultima treaptă a podiumului.

Cele 12 tururi a fost complicat pentru vicecampionul mondial, Fabio Quartararo, care a terminat abia pe locul 10. Francezul celor de la Yamaha a avut un start complicat şi a recuperat puţin ulterior.