Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV
Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt
VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli” VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli”

VIDEO | Frankfurt - Leverkusen 1-5. Campioana Germaniei ajunge la 48 de meciuri fără eşec

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Echipa campioană a Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins în deplasare, scor 5-1, gruparea Eintracht Frankfurt, în etapa a 32-a din Bundesliga.

Meciul de la Frankfurt a fost la dispoziţia noii echipe campioane. Granit Xhaka a deschis scorul în minutul 12. Hugo Ekitike a egalat pentru gazde, în minutul 32, dar Bayer a intrat în avantaj la pauză, după reuşita lui Patrik Schick, din minutul 44. Partea secundă a meciului a mai adus trei goluri pentru oaspeţi. Exequiel Palacios a transformat un penalti în minutul 58, Jeremie Frimpong a înscris şi el, pentru 4-1, iar Victor Boniface a închis tabela cu golul de 5-1, marcat din penalti în minutul 89.

Bayer Leverkusen a ajuns la 84 de puncte în clasament, în timp ce Eintracht ocupă locul 6, cu 45 de puncte.