CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

VIDEO | Gafă colosală comisă de Căbuz. Mingea scăpată de el în meciul cu Petrolul o poate costa enorm pe Chindia

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2023

Chindia – Petrolul, partidă din runda a 7-a a play-out-ului SuperLigii României, e LIVE la Prima Sport 2 şi www.primaplay.ro, în această seară, de la ora 20:30. Runda trecută, târgoviştenii au pierdut, iar ”lupii galbeni” au obţinut un succes.

Cei de la Chindia au deschis scorul rapid, în minutul 4, prin Popadiuc. Egalarea a venit în actul secund, după ce portarul Căbuz a scăpat nepermis de uşor o minge expediată de Dioamande, de la peste 20 de metri.

Şutul expediat de ivorian nu era unul care în teorie să pună probleme. Iar gafa lui Căbuz ar putea cântări enorm în salvarea Chindiei de la retrogradare.

În returul sezonului regular al SuperLigii, Petrolul – Chindia s-a terminat cu victoria formaţiei lui Toni Petrea, scor 2-1. În tur a învins Petrolul, scor 3-2.

Referitor la situaţiile din clasament, înainte de startul etapei Chindia e pe locul 7, cu 22 de puncte, iar Petrolul e pe locul 2, cu 31 de puncte, la egalitate cu liderul FC U Craiova.