Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene" Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene"
Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"

VIDEO | GALATASARAY A PIERDUT, DAR MERGE MAI DEPARTE. SPECTACOL TOTAL ÎN RETURUL CU HATAYSPOR

Noutăți Publicat pe 28 feb 2019

Galatasaray a pierdut a doua manşă cu Hatayspor, din sferturile Cupei Turciei, dar a fost salvată de golurile din deplasare. Echipa lui Fatih Terim a deschis scorul în minutul 19 prin Celic. În partea a doua, Akbaba a făcut 2-0 şi campioana Turciei era deja cu gândul la semifinale. Gazdele au fost aproape de o surpriză uriaşă în minutele care au urmat. După un fault în careu, Hatayspor a primit 11 metri. Karadeniz a transformat penalty-ul şi scorul a devenit 1-2. Acelaşi jucător a reuşit să marcheze din nou în minutul 70, tot de la punctul cu var. Echipa din a doua ligă turcă a prins curaj, iar după golul lui Aydin a preluat conducerea. Galatasaray şi-a dat apoi un autogol de cascadorii râsului prin Cipe. La faza premergătoare, mingea părea ca a ieşit în afara terenului. Arbitrul nu şi-a schimbat decizia şi Hatayspor mai avea nevoie de un gol pentru calificare. Acel gol putea veni în al cincilea minut de prelungire. Mingea s-a oprit, însă, în braţele portarului de la Galatasaray. Formaţia din Istanbul o va întâlni în semifinale pe Malatyaspor.