”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO ǀ Galatasaray - Alanyaspor 0-1. Moruţan şi Cicâldău au fost titulari, dar nu au putut stopa un eşec neaşteptat

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2021

Galatsaray a pierdut surprinzător pe teren propriu, cu scorul de 1-0 în faţa celor de la Alanyaspor, în etapa V din Super Lig. Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău au fost integralişti.

Primul a fost schimbat în startul reprizei secunde şi a ratat o bună ocazie în minutul 21, când şutul său nu a prins cadrul porţi, în timp ce Cicâldău a fost integralist. Unicul gol a fost marcat de Candeias, în minutul 87, la scurt timp după ce a fost introdus pe teren.

Cei de la Galata au un start de sezon modest, fiind doar pe locul 8, cu tot atâtea puncte marcate.

Echipele utilizate:

•  Galatasaray: Muslera - Yedlin (Bayram 74), Luyindama, Nelsson, Van Aanholt - Antalyali (Kilinc 46) - Moruţan (Feghouli 46), Kutlu, Cicâldău, Akturkoglu (R. Babel 78) - Dervisoglu (Mostafa 46)
  •  Alanyaspor: Kirintili - Juanfran, Awaziem, Milunovic, Borja - Aksoy, Gunes - Karaca (Eduardo 90+5), Akbaba (Bekiroglu 85), Davidson (Candeias 71) - Diedhiou (Babacar 71)