Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | GALATASARAY MERGE ÎN ULTIMUL ACT DIN CUPA TURCIEI. SPECTACOL TOTAL LA RETURUL CU MALATYASPOR

Video Publicat pe 26 apr 2019

Galatasaray a oferit un adevărat recital în returul cu Malatyaspor, din semifinalele Cupei Turciei. După o primă manşă fără goluri, trupa lui Terim a început în forţă. Autorul reuşitei de 1-0 a fost Martin Linnes. Sofian Feghouli a majorat avantajul cu o super-execuţie de la distanţă. În prelungirile primei reprize, Daniel Aleksic a redus din diferenţă pentru gazde, din penalty.

În partea a doua, Galatasaray a făcut 3-1, datorită golului marcat de Onyekuru. Acelaşi jucător a dus scorul la 4-1, în minutul 72. Grecul Mitroglu, care i-a dat trei goluri României în barajul pentru Mondiale, a punctat şi el. S-a terminat 5-2 pentru Galatasaray, ultimul gol fiind dat de Malatyaspor, prin Arturo Mina. Pentru marele trofeu, formaţia din Istanbul o va înfrunta pe Akhisarspor. Finala e programată pe 16 mai, la Sivas, şi va fi transmisă pe canalele LOOK.