Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A
VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză
Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul” Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul”
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four
Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea” Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea”
VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie

VIDEO | GENOA OBŢINE UN PUNCT DRAMATIC CU LECCE. ECHIPA LUI RADU A CONDUS CU 2-0, DAR A AVUT DOI JUCĂTORI ELIMINAŢI

Video Publicat pe 8 dec 2019

Fără nicio victorie în ultimele 6 meciuri din Serie A, de la un 3-1 cu Brescia, pe 26 octombrie, Genoa a pierdut o bună ocazie de a se impune în deplasare, pe terenul lui Lecce. În direct pe Look Sport, Pandev a deschis scorul pentru genovezi în minutul 31, iar Criscito a făcut 2-0 în prelungirile primei reprize, când a transformat un penalty.

În partea a doua a meciului, gazdele, la care Romario Benzar nu s-a aflat nici măcar în lotul lărgit pentru acest meci, au reuşit să revină în joc, după ce Falco a redus din handicap, în minutul 60, cu o execuţie excepţională. Din acel moment, totul a început să meargă din ce în ce mai prost pentru Genova. Mai întâi, Agudelo a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat pentru proteste, în minutul 69, pentru ca exact un minut mai târziu Lecce să egaleze. După reuşita lui Andrea Tabanelli, echipa lui Ionuţ Radu a mai încasat o lovitură. Pandev a fost eliminat tot pentru proteste, în minutul 77, iar Genoa a fost nevoită să joace cu două oameni mai puţin pe teren, până la final. A rezistat însă şi a plecat cu un punct de pe terenul lui Lecce, însă şi cu regrete pentru că a fost aproape de o victorie importantă.

După acest rezultat, Lecce acumulează 15 puncte şi se află pe locul 14. În schimb, Genoa e abia pe locul 18, primul retrogradabil, cu 11 puncte.