Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat
Naţionala de minifotbal a României continuă să impresioneze Naţionala de minifotbal a României continuă să impresioneze
Răzvan Lucescu, la un pas de Serie A! "Aşa îmi spusese domnul Becali" Răzvan Lucescu, la un pas de Serie A! "Aşa îmi spusese domnul Becali"

VIDEO | GENOA TRECE DE ASCOLI ÎN CUPA ITALIEI

Video Publicat pe 3 dec 2019

Genoa s-a impus pe teren propriu, 3-2 cu Ascoli, într-un meci din 16-imile Cupa Italiei. În direct peLook Sport 2, antrenorul gazdelor, Thiago Motta, a a trimis în teren o echipă formată în mare parte din rezerve. Inclusiv Ionuţ Radu a fost menajat în perspectiva meciurilor dificile din Serie A, dar asta nu i-a împiedicat pe „grifonii” să se impună.

Pinamonti a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 14, însă Beretta (minutul 48) a egalat, iar Ascoli a trecut în avantaj din minutul 68, când Criscito a trimis în propria poartă. Doar 5 minute mai târziu, acelaşi Criscito s-a revanşat şi a marcat în poarta care trebuia, iar Genoa a reuşit să dea lovitura în final şi să se impună, când Pinamonti, atacantul care a deschis scorul, a închis tabela de marcaj cu 10 minute înainte de final.