VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

VIDEO | Ghiţă dă vina pe starea gazonului. ”Eu nu am jucat niciodată pe un teren aşa de greu ca astă seară”

România U21 Publicat de Daian Cutu pe 9 oct 2020

Reprezentativa de tineret a României a fost învinsă, vineri, la Kiev, cu scorul de 0-1 (0-0), de selecţionata similară a Ucrainei, în preliminariile Campionatului European din 2021. Unicul gol al meciului a fost marcat de Buletsa, în minutul 80, din penalty, după o simulare pe care arbitrul nu a văzut-o.

La flash-interviu, Virgil Ghiţă a declarat că suprafaţa de joc a fost una foarte proastă, iar el şi colegii săi au avut probleme reale cu circulaţia mingii.

”Cred că puteam mai mult în acest meci. Nu ne-au surprins cu nimic, mai degrabă ne-a surprins terenul. Eu nu am jucat niciodată pe un teren aşa de greu ca astă seară. Din păcate acesta a fost rezultatul final” a spus Ghiţă, la finalul meciului.

Fundaşul a comentat şi faza penalty-ului pentru Ucraina, care a dus la singurul gol al partidei: ”Nu cred că a fost penalty. Jucătorul lor a venit după şi ne-a zis că nu a fost atins” a explicat Ghiţă.