VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore
CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României
Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem
Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid

VIDEO | Gloria Buzău – FC Braşov 1-1. Trupa lui Dan Alexa salvează remiza în minutul 90+4!

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2023

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 2 Casa Pariurilor, prima din acest an. Trupa lui Dan Alexa a obţinut un punct datorită unui gol marcat în minutul 90+4.

Golul gazdelor a fost marcat de Dudu, în minutul 34.

Pentru oaspeţi a egalat Mitrov, în minutul 90+4.

VIDEO | Gloria Buzău – FC Braşov 1-1 (Sampaio 35 / Mitrov 90+4 ), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Buzău: R. Stoian – Oteliţă, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu, Gaitan, A. Lopez (cpt.), Greu, Dudu, V. Angelov, Val. Alexandru
  • FC Braşov: Ureche – Sorsa, Fustar (cpt.), Marc, Lascu, R. Lazăr, Tud. Oltean, Diogo Izata, Saim Tudor, Spătaru, M. Angelov

Minutul 90+6: Fluier final! Partida se termină 1-1.

Minutul 90+4: GOL FC Braşov!

Minutul 62: Ureche intervine providenţial, la execuţia cu capul a lui Gaitan.

Minutul 45+1: Pauză! FC Buzău conduce cu 1-0.

Minutul 35: GOL Buzău! Gaitan recuperează excelent şi scoate în careu pentru Sampaio, care reia cu latul imparabil.

Minutul 31: Şansă mare irostiă de gazde. Gaitan apare foarte bine pe 6 metri, după un corner, dar trimite pe lângă poartă.

Minutul 13: Saim are prima ocazie a partidei. Stoian a fost la post şi a prins şutul său de la distanţă.

--------------------------------------
Gazdele sunt mai bine clasate. FC Buzău are 26 de puncte şi este clasată pe locul 6, ultimul care duce în play-off. Diferenţa de FC Braşov este însă de numai 3 puncte, ceea ce înseamnă că în cazul unei victorii a ardelenilor, cele două echipe ar putea chiar să facă o rocadă.

Pentru asta ar trebui să fie îndeplinită însă şi o altă condiţie, anume ca Csikszereda, Dinamo şi Concordia, adică ocupantele locurilor 7, 8 şi 9 să nu câştige în această rundă. În cazul unei victorii a „stegarilor”, coroborată cu eventuale eşecuri ale echipelor amintite, Braşovul ar putea urca direct pe locul 6. În prezent, echipa din Ardeal este a 10-a în clasament şi are 23 de puncte.

Meciul dintre FC Buzău şi FC Braşov se dispută joi, de la ora 17.00, şi va putea fi urmărit în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro.